Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kamea ukazująca Augusta, Liwię i młodego Nerona

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

A cameo showing August, Livia and the young Nero
Kamea ukazujące Augusta, Liwię i młodego Nerona

Kamea ukazująca Augusta, Liwię i młodego Nerona. Obiekt powstał w połowie I wieku n.e., za panowania Nerona (54-68 n.e.).

Młody cesarz chciał w ten sposób podkreślić swoje powiązanie z twórcami dynastii julijsko-klaudyjskiej oraz szacunek dla pra-pradziadków, których de facto nie poznał – Neron urodził się po ich śmierci.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów