Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Kąpiele w „złocie” Kaliguli

Kaligula
Kaligula

Cesarz Kaligula (panował 37-41 n.e.) zapisał się na kartach historii przede wszystkim jako miłośnik orgii. Jednak miał też inne zainteresowania, np. kąpiele w stosach złotych monet – jak przekazał nam Swetoniusz.

Było to coś w rodzaju fetyszu – uwielbiał uczucie zetknięcia jego skóry z tym metalem. Potrafił rozrzucać złote monety na podłogę, by móc przechadzać się po nim niczym po dywanie.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Kaligula, 42

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów