Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryty dom rzymskiego wojskowego w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkryty dom rzymskiego wojskowego w Rzymie
Ministry of Cultural Heritage and Activities and Tourism

Na zdjęciu dostrzec można pokoje z domu wysoko postawionego dowódcy wojskowego. Jak widać, podłogi są pokryte pięknymi mozaikami, a jak twierdzą naukowcy łącznie domus liczył 14 izb.

Podejrzewa się, że właścicielem domu lub jego mieszkańcem był prefekt gwardii pretoriańskiej za rządów cesarza Hadriana (117-138 n.e.). Do odkrycia doszło w marcu tego roku w trakcie prowadzonych prac budowlanych pod nową linię metra „C” w Rzymie.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów