Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odtworzono celtycki róg wojenny

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Carnyx
Carnyx

Eksperci muzyczni odtworzyli celtycki róg wojenny z Epoki żelaza. Carnyx wykorzystywany był w czasie bitew pomiędzy 200 rokiem p.n.e. a 200 n.e. Jak Twierdzi Polibiusz gra na instrumencie miała na celu zwiększenie morale wojowników oraz zastraszenie wrogiej armii.

Wystarczy wyobrazić sobie jaki potężny dźwięk wydawało 1000 takich instrumentów. Carnyx był wykonanym z brązu rodzajem trąby w kształcie litery S, z zakończeniem w kształcie głowy dzika lub innego zwierzęcia.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów