Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękne rzymskie popiersie młodzieńca

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Piękne rzymskie popiersie młodzieńca
Piękne rzymskie popiersie młodzieńca

Piękne rzymskie popiersie młodzieńca, który ukazany jest jako czciciel Izydy – egipskiej bogini płodności, opiekunki rodzin. Obiekt datowany na II-III wiek n.e.

Kult Izydy do Rzymu napływał stopniowo; czemu starał się przeciwdziałać senat rzymski. Ostatecznie jednak bogini stała się popularna w okresie cesarstwa, a jej wyznawcami byli np. Domicjan i Kommodus.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów