Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Piękny rzymski kolczyk z twarzą mężczyzny

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Piękny rzymski kolczyk z twarzą mężczyzny
Piękny rzymski kolczyk z twarzą mężczyzny

Piękny rzymski kolczyk z twarzą mężczyzny. Obiekt wykonany jest ze złota i kamienia półszlachetnego oraz posiada zawieszki z pereł. Twarz ukazana z profilu to kamea z agatu.

Artefakt datowany jest na III wiek n.e. i znaleziony został w jednym z grobów wykopanych w pozostałościach Viminacium, rzymskiego miasta położonego niedaleko obecnego miasta Kostolac (wschodnia Serbia). Obiekt znajduje się w kolekcja muzeum w Požarevacu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów