Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Podobno pączki uwielbiali już starożytni Rzymianie

Pączki
Pączki

Podobno pączki uwielbiali już starożytni Rzymianie, którzy ostatnie dni karnawału spędzali na hucznych zabawach i jedzeniu (tzw. Bachanalia). W ten sposób świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. 

Pączki, którymi raczyli się antyczni Rzymianie niczym nie przypominały naszych współczesnych. Były to smażone pasy ciasta, które smarowano miodowym lub rybnym sosem.

Rzymianie obchodzili raz w roku tzw. tłusty dzień, kiedy mogli do woli zajadać się swoimi przysmakami i w ten sposób żegnali zimę.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów