Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Popiersie Augusta z corona civica

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Popiersie Augusta z corona civica
Popiersie Augusta z corona civica

Rzymskie marmurowe popiersie Oktawiana Augusta, ukazujące cesarza z nałożoną na głowę corona civica – przyznaną Augustowi przez Senat w zamian za docenienie jego zasług dla zakończenia wojny domowej. Popiersie znajduje się w Gliptotece monachijskiej.

Corona civica było to jedno z najważniejszych odznaczeń w Rzymie, które mógł otrzymać każdy Rzymianin za ocalenie innego obywatela przed śmiercią w trakcie bitwy. Korona była wykonana z liści dębowych.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów