Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja rzymskiego fort Richborough

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja rzymskiego fort Richborough
Rekonstrukcja rzymskiego fort Richborough

Rekonstrukcja rzymskiego fort Richborough (Rutupiae), w południowo-wschodniej Anglii. Zapewne po bitwie pod Mons Graupius (83 n.e.) w forcie wzniesiono łuk triumfalny, aby upamiętnić podbój Brytanii. Fundamenty obiektu oraz pozostałości murów przetrwały do dnia dzisiejszego.

Przyjmuje się, że to w tej okolicy lądowały wojska Klaudiusza w 43 roku n.e., dokonując podboju wyspy. Pierwotnie założono obóz, który z czasem zyskał na znaczeniu i pełnił także rolę portu. Przeniesienie ciężaru walk daleko na północ zapewniło ośrodkowi korzystne warunki do rozwoju.

Wraz z najazdami barbarzyńców drogą morską stopniowo miasto zostało remilitaryzowane. Na początku V wieku n.e. Brytania została opuszczona, podobnie jak fort.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów