Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja rzymskiego teatru w Tuluzie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja rzymskiego teatru w Tuluzie
Rekonstrukcja rzymskiego teatru w Tuluzie | Zdjęcie: Studio Différemment

Rekonstrukcja rzymskiego teatru w obecnej Tuluzie (południowa Francja) z I wieku n.e. Obiekt był w stanie pomieścić do 8 tysięcy widzów, co stanowiło dużą liczbę jak na blisko 30 tysięczne miasto.

Obiekt znajdował się w ścisłym centrum obecnej Tuluzy – między La Daurade i Place du Pont Neuf. Powstał za rządów Oktawiana Augusta w latach 27 p.n.e. – 14 n.e. Do dziś praktycznie nie zachowały się żadne pozostałości budowli, a na jego powierzchni powstały sklepy, restauracje i domy.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów