Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rekonstrukcja wizerunku Warusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rekonstrukcja wizerunku Warusa
Rekonstrukcja wizerunku Warusa

Próba rekonstrukcji wizerunku Publiusza Kwinktyliusza Warusa, który dowodził trzema rzymskimi legionami (XVII, XVIII i XIX) zniszczonymi w Lesie Teutoburskim przez Germanów pod wodzą Arminiusza. W wyniku klęski utracono orły legionowe, co było ujmą dla honoru Rzymian.

Sam Warus popełnił samobójstwo, a jego uciętą głowę zwycięzcy odesłali do Rzymu. Oktawian zdecydował się pochować „cząstkę” Warusa w rodzinnym mauzoleum. Rekonstrukcji twarzy dokonano na podstawie zachowanych wizerunków na monetach.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów