Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski fort Ardoch

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski fort Ardoch
Rzymski fort Ardoch

Rzymski fort Ardoch znajdował się w okolicach wsi Braco, w Perthshire, Szkocji. Obecnie w tym miejscu znajduje się zielona trawa; jednak co jest niesamowite świetnie po dziś dzień widać zarys fortu, rowów oraz dróg wjazdowych.

Fort powstał zapewne w I wieku n.e., w trakcie kampanii Agrykoli. Później fort został przebudowany i uzupełniony o dwa dodatkowe rowy. W ten sposób finalnie fort otoczony był pięcioma rowami obronnymi.

Naukowcom udało się także odnaleźć ślady po wieży strażniczej oraz, co najmniej sześciu, pokrywających się obozów marszowych na północ i północny wschód of fortu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów