Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski fort Ardoch

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski fort Ardoch
Rzymski fort Ardoch

Rzymski fort Ardoch znajdował się w okolicach wsi Braco, w Perthshire, Szkocji. Obecnie w tym miejscu znajduje się zielona trawa; jednak co jest niesamowite świetnie po dziś dzień widać zarys fortu, rowów oraz dróg wjazdowych.

Fort powstał zapewne w I wieku n.e., w trakcie kampanii Agrykoli. Później fort został przebudowany i uzupełniony o dwa dodatkowe rowy. W ten sposób finalnie fort otoczony był pięcioma rowami obronnymi.

Naukowcom udało się także odnaleźć ślady po wieży strażniczej oraz, co najmniej sześciu, pokrywających się obozów marszowych na północ i północny wschód of fortu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów