Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Seks najlepiej w środku kobiecego cyklu

Messalina z Brytanikiem
Messalina z Brytanikiem

Rzymscy lekarze zalecali uprawianie seksu w środku kobiecego cyklu menstruacyjnego, co gwarantować miało zerową szansę zajścia w ciążę. Jak obecnie wiemy jest to najbardziej „niebezpieczny okres” na takie czynności.

Naturalnie stosowano także najrozmaitsze kremy i płyny mające zapobiegać ciąży. Hipokrates z kolei – grecki lekarz z V-IV wieku p.n.e. – wspomina, że kobieta nie chcąca zajść w ciążę powinna, po odbytym stosunku, podskoczyć kilka razy w górę i kucnąć, dotykając pośladkami pięty. W ten sposób sperma nie będzie stanowić zagrożenia.

Warto nadmienić, że starożytni bardzo niestosownie podchodzili do kobiecej menstruacji. Między innymi Pliniusz Starszy wspomina, że krwawiąca kobieta może odstraszyć burze, wichury i błyskawice. Jeżeli zaś przejdzie się nago wokół pola, wszelkie robaki pospadają ze zboża. „Barwny” opis Pliniusza ukazuje nam z jakim niezrozumieniem musiały żyć kobiety w czasach antycznych oraz jaka była niewiedza biologiczna.

Krew menstruacyjna z kolei uważana była za niezwykle niebezpieczną i odbierającą moce mężczyźnie. W Afryce m.in. wykorzystywano ją do magiczny rytuałów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów