Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Świetnie zachowana rzymska brama w Lugo

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Świetnie zachowana rzymska brama w Lugo
Świetnie zachowana rzymska brama w Lugo

Świetnie zachowana rzymska brama w Lugo (Hiszpania). Miasto to jest jedynym ośrodkiem na świecie, które jest otoczone przez kompletnie nienaruszone rzymskie mury z III wieku n.e.

Rzymianie otoczyli miasto murami obronnymi o długości ok. 2 tysięcy metrów, grubości 4, 2 m i wysokości od 8 do 12 m. Posiadały one 10 bram i furtek oraz 71 wież obronnych (60 okrągłych i 11 czworokątnych). Miasto w czasach rzymskich nosiło nazwę Lucus Augusti (założone na cześć Oktawiana Augusta w roku 13 p.n.e.) i znajdowało się w prowincji Hispania Tarraconensis (północno-zachodnia część Półwyspu Iberyjskiego).

Zachowane rzymskie mury znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów