Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Trofeum z brązu znalezione w Algierii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Trofeum z brązu znalezione w Algierii
Trofeum z brązu znalezione w Algierii

Trofeum (tropaeum) z brązu, mierzące 2,44 metrów wysokości i ważące 240 kg. Obiekt został znaleziony na forum Hippo Regius (obecna Annaba, Algieria).

Obiekt był formą militarnego pomnika, stawianego przez Greków i Rzymian, na cześć zwycięstwa w bitwie. W tym przypadku podejrzewa się, że został on postawiony po bitwie pod Tapsus (46 p.n.e.) i samobójstwach Scypiona Metellusa, Katona Młodszego i Juby I, króla Numidii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów