Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Uchwyt noża z elementami erotycznymi

Uchwyt noża z elementami erotycznymi
Uchwyt noża z elementami erotycznymi

W 2008 roku David Barker znalazł wykonany z brązu uchwyt noża z elementami erotycznymi. Uchwyt ukazuje dwóch mężczyzn i kobietę w czasie aktu seksualnego. Ten przedziwny rzymski okaz znaleziony został w Brytanii w Lincolnshire. 

Co ciekawe podobne znaleziska znajdywano w całej Brytanii, nie mniej jednak jest to rzadki okaz. Szczęśliwy znalazca sprzedał znalezisko za kwotę około 1500 dolarów muzeum w Lincoln.

Sama nazwa miasta Lincoln pochodzi od rzymskiego Lindum Colonia – czyli osada powstała wokół fortu Lindum.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów