Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Willa rzymska na południu Sycylii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Willa rzymska na południu Sycylii
Willa rzymska na południu Sycylii

Na południu Sycylii, w okolicy miasta Agrigento, na nabrzeżu znajdują się pozostałości rzymskiej willi z I wieku n.e. Obiekt został odkryty w 1907 roku.

Budowla składała się kilku pokoi oraz łaźni, która to powstała w II wieku n.e. Podłogi izb były zdobione pięknymi mozaikami, które zachowały się fragmentarycznie. Willa posiadała także duży ogród (perystyl) z basenem na deszczówkę po środku (impluvium).

Najnowsze badania archeologów dowodzą, że willa obejmowała obszar 5 tysięcy metrów kw. i była zamieszkana do VII wieku.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów