Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zachowane pozostałości po rzymskim statku w rzece Pad

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zachowane pozostałości po rzymskim statku w rzece Pad
Zachowane pozostałości po rzymskim statku w rzece Pad

Zachowane pozostałości po rzymskim statku z I wieku n.e. znaleziono w rzece Pad, w północno-zachodniej Italii, w okolicach miast Verolengo, Chivasso i San Sebastiano.

Do okrycia doszło przypadkiem w 2021 roku, kiedy poziom wody w rzece uległ obniżeniu, a oczom ludzi ukazało się intrygujące znalezisko. Badacze uważają, że łódź mogła przybijać do antycznego portu, który znajdował się w Verolengo – Mansio Quadrata.

W antycznych czasach północno-zachodnia Italia zdominowana była przez gęste lasy, w związku z czym łatwiej było poruszać się i transportować produkty drogą rzeczną.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów