Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Artykuł poświęcony grze „Assassin’s Creed Origins”

W przeciągu tygodnia na portalu ukaże się artykuł poświęcony grze „Assassin’s Creed Origins”, w którym skupimy się na odniesieniach do historii Rzymu.

Akcja gry toczy się w Egipcie w połowie I wieku p.n.e., kiedy to miał miejsce decydujący moment konfliktu o władzę w Rzymie między Juliuszem Cezarem, a Pompejuszem Wielkim. Obaj są obecni w grze, a i wpływy Rzymu są widoczne gołym okiem. Jak autorzy gry podeszli do prawdy historycznej i jak przedstawili znane nam z historii postacie Cezara, Kleopatry i jej brata Ptolemeusza? Na te pytania oraz kilka innych odpowiemy już na koniec następnego tygodnia.

Autor: Michał Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów