Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Artykuł poświęcony grze „Assassin’s Creed Origins”

W przeciągu tygodnia na portalu ukaże się artykuł poświęcony grze „Assassin’s Creed Origins”, w którym skupimy się na odniesieniach do historii Rzymu.

Akcja gry toczy się w Egipcie w połowie I wieku p.n.e., kiedy to miał miejsce decydujący moment konfliktu o władzę w Rzymie między Juliuszem Cezarem, a Pompejuszem Wielkim. Obaj są obecni w grze, a i wpływy Rzymu są widoczne gołym okiem. Jak autorzy gry podeszli do prawdy historycznej i jak przedstawili znane nam z historii postacie Cezara, Kleopatry i jej brata Ptolemeusza? Na te pytania oraz kilka innych odpowiemy już na koniec następnego tygodnia.

Autor: Michał Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów