Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Co wdrożono ostatnio na IMPERIUM ROMANUM?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum nocą
Koloseum nocą | Zdjęcie: Tomasz Podkowa

Niewątpliwie rok 2020 był ciężki, jednak pomimo niecodziennej sytuacji w jakiej znalazł się cały świat, ostatnie miesiące wykorzystane zostały do maksymalnej poprawy portalu i dopasowania treści do wymagań Czytelników.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim Patronom oraz Darczyńcom, którzy wspierają mnie finansowo i umożliwiają rozwój IMPERIUM ROMANUM. Duże podziękowania także dla programisty Grzegorza, który regularnie ulepsza kolejne funkcjonalności. Tak więc, co też w tym czasie zostało wdrożone?

Uporządkowane i podpięte menu

MENU zostało uporządkowane i uproszczone dla użytkowników na komputerze. Poszczególne działy znalazły się w pionowym MENU po lewej stronie, co znacznie ułatwia odnalezienie pożądanej tematyki. W górnym MENU znajduje się także wyszukiwarka, która ułatwia szybkie odnalezienie treści po frazie.
Co więcej, MENU zostały przypięte na górze strony, co ułatwia nawigacje po stronie, nawet w przypadku scrollowania w dół i czytania artykułu.

Nowe menu na IMPERIUM ROMANUM

Wygodne przypisy

Od teraz przeglądając stronę w wersji klasycznej i mobilnej Czytelnik ma możliwość kliknięcia przypisu, dzięki czemu pojawia mu się treść przypisu w chmurce. Jest to niezwykle moim zdaniem przydatne rozwiązanie.

Przypisy na IMPERIUM ROMANUM

Lupka i możliwość zoomowania zdjęć

Wprowadzona została grafika lupki po najechaniu na zdjęcie, sugerująca możliwość powiększenia grafiki. Co więcej, niektóre zdjęcia (będące w lepszej rozdzielczości) można przybliżyć. Bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku wszelkiego rodzaju inskrypcji i detali.

Lupka na zdjęciach

Opcja szybkiego informowania o błędach (CTRL + Enter)

W wersji klasycznej (na komputerze) możliwe jest szybkie zgłoszenie błędu w treści, wyglądzie i wszelkich innych kwestii. Wystarczy zaznaczyć treść i na klawiaturze wcisnąć CTRL + Enter. Dzięki temu rozwiązaniu mogę szybko poprawiać wszelkie głupie błędy, które Wy zauważycie :)

Zgłoszenie błędu

Inne rozwiązania i ulepszenia

  • optymalizacja, mająca na celu przyspieszenie portalu po licznych poprawkach – w realizacji;
  • ułatwienie wybijania treści na social media, które znacznie mnie odciążyło;
  • zmiana czcionki dla nagłówków, na bardziej „rzymską” :)
  • dalszy rozrost portalu w języku polskim oraz angielskim;
  • stopniowa poprawa jakości zdjęć (niektóre wgrane były jeszcze nawet w 2006 roku);
  • wszelkie dodatkowe poprawki, które wymagane były w międzyczasie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju tej skarbnicy wiedzy o antycznym Rzymie oraz Wam Czytelnicy za odwiedzanie portalu, podsyłanie ciekawych prac oraz wskazywanie błędów.

Gratias ago,
Jakub Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów