Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Co wdrożono ostatnio na IMPERIUM ROMANUM?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Koloseum nocą
Koloseum nocą | Zdjęcie: Tomasz Podkowa

Niewątpliwie rok 2020 był ciężki, jednak pomimo niecodziennej sytuacji w jakiej znalazł się cały świat, ostatnie miesiące wykorzystane zostały do maksymalnej poprawy portalu i dopasowania treści do wymagań Czytelników.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim Patronom oraz Darczyńcom, którzy wspierają mnie finansowo i umożliwiają rozwój IMPERIUM ROMANUM. Duże podziękowania także dla programisty Grzegorza, który regularnie ulepsza kolejne funkcjonalności. Tak więc, co też w tym czasie zostało wdrożone?

Uporządkowane i podpięte menu

MENU zostało uporządkowane i uproszczone dla użytkowników na komputerze. Poszczególne działy znalazły się w pionowym MENU po lewej stronie, co znacznie ułatwia odnalezienie pożądanej tematyki. W górnym MENU znajduje się także wyszukiwarka, która ułatwia szybkie odnalezienie treści po frazie.
Co więcej, MENU zostały przypięte na górze strony, co ułatwia nawigacje po stronie, nawet w przypadku scrollowania w dół i czytania artykułu.

Nowe menu na IMPERIUM ROMANUM

Wygodne przypisy

Od teraz przeglądając stronę w wersji klasycznej i mobilnej Czytelnik ma możliwość kliknięcia przypisu, dzięki czemu pojawia mu się treść przypisu w chmurce. Jest to niezwykle moim zdaniem przydatne rozwiązanie.

Przypisy na IMPERIUM ROMANUM

Lupka i możliwość zoomowania zdjęć

Wprowadzona została grafika lupki po najechaniu na zdjęcie, sugerująca możliwość powiększenia grafiki. Co więcej, niektóre zdjęcia (będące w lepszej rozdzielczości) można przybliżyć. Bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku wszelkiego rodzaju inskrypcji i detali.

Lupka na zdjęciach

Opcja szybkiego informowania o błędach (CTRL + Enter)

W wersji klasycznej (na komputerze) możliwe jest szybkie zgłoszenie błędu w treści, wyglądzie i wszelkich innych kwestii. Wystarczy zaznaczyć treść i na klawiaturze wcisnąć CTRL + Enter. Dzięki temu rozwiązaniu mogę szybko poprawiać wszelkie głupie błędy, które Wy zauważycie :)

Zgłoszenie błędu

Inne rozwiązania i ulepszenia

  • optymalizacja, mająca na celu przyspieszenie portalu po licznych poprawkach – w realizacji;
  • ułatwienie wybijania treści na social media, które znacznie mnie odciążyło;
  • zmiana czcionki dla nagłówków, na bardziej „rzymską” :)
  • dalszy rozrost portalu w języku polskim oraz angielskim;
  • stopniowa poprawa jakości zdjęć (niektóre wgrane były jeszcze nawet w 2006 roku);
  • wszelkie dodatkowe poprawki, które wymagane były w międzyczasie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju tej skarbnicy wiedzy o antycznym Rzymie oraz Wam Czytelnicy za odwiedzanie portalu, podsyłanie ciekawych prac oraz wskazywanie błędów.

Gratias ago,
Jakub Jasiński

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów