Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Romulus” – nowy serial z czasów Rzymian

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Romulus i Gneusz
Scena z serialu Romulus

W HBO pojawi się nowy serial historyczny z czasów antycznych Rzymian – „Romulus”. Tym razem będziemy mieli możliwość poznania samego początku Rzymu, wokół którego zachowało się wiele legend i przekazów. Serial ma składać się z 10 odcinków i zawierać ma wiele aspektów magicznych.

Widzowie przeniesieni mają zostać do VIII wieku p.n.e., kiedy to w pobliżu Tybru kształtować się miała nowa osada, która w przyszłości zdominuje znany świat antyczny. Twórcy jednak skupili się na ukazaniu nie legendarnej wersji założenia „Wiecznego Miasta”, a rywalizacji plemiennej i życiu wczesnych plemion italskich. Legendarna wilczyca, która miała wykarmić bliźnięta Romulusa i Remusa w serialu zastąpiona została przez wojowniczą przywódczynię buntu, która dążyć będzie do zrzucenia jarzma i stworzenia nowej społeczności, wolnej od niewolnictwa, zabobonów i opresji. Duża część akcji ma się toczyć w Alba Longa, mieście które miało duży wpływ na rozwój Rzymu, a w serialu pełni rolę centralnego ośrodka władzy.

Tym co z pewnością zainteresuje wielu jest fakt, że aktorzy posługiwać się będą archaiczną łaciną, co doda serialowi realizmu. Dodatkowo scenografia i kostiumy bazować mają na zachowanych etruskich freskach. W tytule wystąpią głównie włoscy aktorzy młodego pokolenia.

„Romulus” to produkcja powstała dla stacji Sky Italia. W Polsce widzowie obejrzeć będą mogli serial na platformie HBO.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów