Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

„Romulus” – nowy serial z czasów Rzymian

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Romulus i Gneusz
Scena z serialu Romulus

W HBO pojawi się nowy serial historyczny z czasów antycznych Rzymian – „Romulus”. Tym razem będziemy mieli możliwość poznania samego początku Rzymu, wokół którego zachowało się wiele legend i przekazów. Serial ma składać się z 10 odcinków i zawierać ma wiele aspektów magicznych.

Widzowie przeniesieni mają zostać do VIII wieku p.n.e., kiedy to w pobliżu Tybru kształtować się miała nowa osada, która w przyszłości zdominuje znany świat antyczny. Twórcy jednak skupili się na ukazaniu nie legendarnej wersji założenia „Wiecznego Miasta”, a rywalizacji plemiennej i życiu wczesnych plemion italskich. Legendarna wilczyca, która miała wykarmić bliźnięta Romulusa i Remusa w serialu zastąpiona została przez wojowniczą przywódczynię buntu, która dążyć będzie do zrzucenia jarzma i stworzenia nowej społeczności, wolnej od niewolnictwa, zabobonów i opresji. Duża część akcji ma się toczyć w Alba Longa, mieście które miało duży wpływ na rozwój Rzymu, a w serialu pełni rolę centralnego ośrodka władzy.

Tym co z pewnością zainteresuje wielu jest fakt, że aktorzy posługiwać się będą archaiczną łaciną, co doda serialowi realizmu. Dodatkowo scenografia i kostiumy bazować mają na zachowanych etruskich freskach. W tytule wystąpią głównie włoscy aktorzy młodego pokolenia.

„Romulus” to produkcja powstała dla stacji Sky Italia. W Polsce widzowie obejrzeć będą mogli serial na platformie HBO.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów