Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zostań Patronem!

Jeżeli masz chęć wsparcia największego polskiego portalu o antycznym Rzymie w jego dalszym rozwoju, zachęcam do objęcia IMPERIUM ROMANUM patronatem.

Na czym polega patronat?

Skąd to wszystko?

Od ponad 10 lat portal IMPERIUM ROMANUM istnieje i rozwija się tylko i wyłącznie po to, aby wiedza o historii antycznego Rzymu mogła być dostępna dla wszystkich. Dostęp do bazy artykułów jest całkowicie darmowy i nigdy nie pozwolę sobie, by od Czytelników były pobierane opłaty. Poświęcam mnóstwo czasu, aby wiedza była przekazywana przystępnie, a Czytelnicy byli usatysfakcjonowani.

Tworzenie witryny oraz antyczny Rzym są moją prawdziwą pasją, którą staram się realizować w wolnym czasie. Dlatego ciągle rozwijam artykuły, uzupełniając je o treści, i piszę nowe. W chwili obecnej w bazie znajduje się ponad 2000 artykułów. IMPERIUM ROMANUM jest dzięki temu największą polską witryną poświęconą starożytnemu Rzymowi! Budując tę stronę marzyłem o stworzeniu kompendium wiedzy o historii Rzymu i jego udostępnieniu wszelkim osobom zainteresowanym. Z zasobów strony korzystają uczniowie, studenci, pasjonaci, a także osoby naukowo związane z historią. Jest to dla mnie wielki powód do dumy, kiedy treści z IMPERIUM ROMANUM pomagają zdać klasówkę, napisać pracę czy też poszerzyć czyjąś wiedzę.

Codziennie aktualizuję bazę danych strony, wprowadzam poprawki oraz „podrzucam” ciekawostki, cytaty czy przypominam,  co miało miejsce tego dnia w Rzymie. Jak tylko dowiem się o jakimś odkryciu lub nowości ze świata antycznego Rzymu, udostępniam informację na stronie oraz poprzez kanały społecznościowe.

Zapytacie mnie dlaczego to wszystko robię? Dlaczego dzień w dzień publikuję nowe wpisy na social media? Dlaczego piszę o najnowszych odkryciach ze świata Rzymian – do tego najczęściej jako pierwsze polskie źródło informacji? Dlaczego tworzę nowe artykuły i content?

Odpowiedź jest prosta – robię to bo to kocham i historia antycznego Rzymu stała się dla mnie prawdziwą pasją, którą staram się zarażać innych.

Początkowo IMPERIUM ROMANUM było jedynie pasją. Jednak teraz wierzę w to, że prowadzenie portalu stało się dla mnie czymś większym – misją,  którą realizuję codziennie, poświęcając na to każdą wolną chwilę w życiu prywatnym. Praca nad poszerzaniem materiałów, dbanie o content,  sferę social media, marketing oraz wprowadzanie poprawek programistycznych wymagają z mojej strony ogromnego poświęcenia. Co więcej, z prowadzeniem tak dużego portalu związane są liczne koszty: serwer, domena, aktualizacja wtyczek, licencje do programów pozwalających usprawnić działanie portalu czy wynajęcie programistów do poprawiania kodu strony. Duży portal, aby skutecznie działał wymaga dużych nakładów finansowych.

Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, a ciągłe dofinansowanie z patronatu pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji,  maksymalnie usprawnić stronę oraz przedstawiać Wam w dalszym ciągu, codziennie, świat antycznych Rzymian.

Dziękuję,

Jakub Jasiński właściciel portalu IMPERIUM ROMANUM

Zostań patronem IMPERIUM ROMANUM!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów