Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Archeolodzy odkryli rzymskie łaźnie w Turcji

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Archeolodzy odkryli rzymskie łaźnie w Turcji
Archeolodzy odkryli rzymskie łaźnie w Turcji | Zdjęcie: Peter Jülich

W mieście Doliche (Turcja) naukowcy odkryli pozostałości rzymskich term. Do naszych czasów zachował się podpodłogowy system ogrzewania oraz mozaiki.

Łaźnie powstały w II lub III wieku n.e. i były ogólnodostępne. Jak twierdzą specjaliście, kompleks przestał być użytkowany już w IV wieku n.e. Z racji na ciągłe wojny w regionie oraz kryzys ekonomiczny. Naukowcy natrafili także na ruiny kościoła, co jest rzadkim znaleziskiem w regionie i dowodzi, ze z pewnością miejsce to podlegało intensywnemu procesowi chrystianizacji.

Archeolodzy odkryli rzymskie łaźnie w Turcji

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów