Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Cudowna rzymska mozaika ponownie wraca do Izraela

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Cudowna rzymska mozaika ponownie wraca do Izraela
Cudowna rzymska mozaika ponownie wraca do Izraela

Po 10 latach wystawiania słynnej rzymskiej mozaiki w licznych muzeach świata, finalnie wybitne dzieło wróciło do Izraela. Artefakt będzie można podziwiać w The Shelby White and Leon Levy Lod Mosaic Archaeological Center w Lod (środkowy Izrael), które powstało w miejscu odkrycia willi i mozaiki.

Mozaika mierzy 17 na 9 metrów i przedstawia różne gatunki zwierząt, a w tym nosorożca, słonia afrykańskiego, żyrafę czy lwa. Obiekt liczy 1700 lat i odkryty został w 1996 roku; jednak pełne wydobycie mozaiki zajęło łącznie 13 lat. Jak twierdzą badacze, jest to największe tego typu znalezisko w Izraelu; dodatkowo zachowane w bardzo dobrej jakości.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów