Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nadchodzi Noc Muzeów w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Forum Trajana
Forum Trajana

W weekend około 8 grudnia, czyli w czasie włoskiego święta „Zwiastowania” w wielu rzymskich muzeach odbywa się Noc Muzeów. Wstęp następuje za symboliczną opłatą, ale trzeba się liczyć z kolejkami.

Nocne błąkanie się Muzeum Kapitolińskim, albo po Forum Nerwy i Trajana, to niezapomniane przeżycie. Jest jeszcze czas, aby zaplanować wycieczkę. Pamiętajmy też, że w Rzymie, właśnie na początku grudnia kobiety obchodziły sekretne misteria ku czci Wielkiej Bogini, czyli tak zwane Święto Bony Dei. Dowodzi to, jak dokładnie wiele świąt chrześcijańskich zastąpiło ich wcześniejsze odpowiedniki.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów