Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nadchodzi Noc Muzeów w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Forum Trajana
Forum Trajana

W weekend około 8 grudnia, czyli w czasie włoskiego święta „Zwiastowania” w wielu rzymskich muzeach odbywa się Noc Muzeów. Wstęp następuje za symboliczną opłatą, ale trzeba się liczyć z kolejkami.

Nocne błąkanie się Muzeum Kapitolińskim, albo po Forum Nerwy i Trajana, to niezapomniane przeżycie. Jest jeszcze czas, aby zaplanować wycieczkę. Pamiętajmy też, że w Rzymie, właśnie na początku grudnia kobiety obchodziły sekretne misteria ku czci Wielkiej Bogini, czyli tak zwane Święto Bony Dei. Dowodzi to, jak dokładnie wiele świąt chrześcijańskich zastąpiło ich wcześniejsze odpowiedniki.

Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów