Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nowa technologia pomogła zbadać termy w Pompejach

Nowe technologie w Pompejach
Nowe technologie w Pompejach

Nowe technologie z dziedziny fotografii i skanowania laserowego pozwoliły lepiej zbadać odkrycie w antycznych Pompejach – Republikańskie Termy – prawdopodobnie najstarsze łaźnie odnalezione w tym mieście. 

Projekt badawczy jest wspólnie realizowany przez Uniwersytet w Berlinie, Oxford i władze Pompejów. Prace zakładały dwuetapowy proces. W czasie pierwszej fazy, przeprowadzonej w marcu, podjęto się oczyszczenia terenu pod przyszłe wykopaliska. Druga faza, zakładała trzy-tygodniowe prace wykopaliskowe, które zakończyły się kilka dni temu. Celem było poznanie złożoności kompleksu i jak ewoluowały na przestrzeni wieków wykorzystywane przez Rzymian technologie.

Poza pracami wykopaliskowymi, stworzona została mapa obszaru, przy wykorzystaniu nowych technologii w dziedzinie fotografii i skanerów laserowych. Prace mają być w dalszym ciągu prowadzone. Władze Pompejów planują poddać renowacji Termy Republikańskie i udostępnić je dla odwiedzających.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów