Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto liczący ponad 2000 lat pokój w Rzymie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski pokój pod ulicą
Rzymski pokój pod ulicą

Pracownicy instalujący gazociąg na Via Alfonso Lamora w centrum Rzymu dokonali w 2015 roku ciekawego odkrycia. Początkowo myśleli, że natrafili na lej. Z czasem dopiero okazało się, że odnaleźli liczące ponad 2000 lat pomieszczenie.

Ściany pokoju udekorowane są freskami, a samo pomieszczenie było częścią obszaru zwanego Horti Lamiani, w miejscu którego zlokalizowane były cesarskie ogrody. Na tych terenach znajdowały się liczne rzeźby, freski i elementy ozdobnicze, które obecnie podziwiać można w muzeum.

Jak twierdzi archeolog Mirella Serlorenzi, znalezienie izby pod ulicą jest rzadkim przypadkiem.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów