Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości rzymskiego miasta w Hiszpanii

Rzymskie miasto w Hiszpanii
Rzymskie miasto w Hiszpanii

W Hiszpanii w obecnym ośrodku Jimena de la Frontera odkryto pozostałości rzymskiego miasta. Istnienie ośrodka zostało potwierdzone za sprawą odnalezionych monet.

Można przeczytać na nich nazwę „OBA”, co odnosi się do nazwy miasta sprzed panowania rzymskiego. Wraz z podbojem regionu miasto przemianowano na Res Publica Obensis.

Archeolodzy odkryli drzwi, wieże, infrastrukturę hydrauliczną dopasowaną do górzystego terenu, świątynię, dobrze zachowane mury. Wybór miejsca, gdzie powstał ośrodek był nieprzypadkowy – wzniesienie gwarantowało dobry widok na okolice i gwarantował dobrą pozycję do obrony.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów