Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odnaleziono drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Circus Maximus i Palatyn
Circus Maximus i Palatyn

Drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa odkryto w 2o15 roku na terenie Circus Maximus, najstarszego i największego cyrku starożytnego Rzymu. Z powodu braku pieniędzy na jego całkowite wydobycie zabytek zostanie wkrótce zasypany i pod ziemią czekać będzie na lepsze czasy.

Archeolodzy odkryli kilka wielkich marmurowych fragmentów budowli, która miała co najmniej dziesięć metrów wysokości. Wzniesiona została na cześć zwycięstwa Tytusa nad mieszkańcami Judei i zburzenia świątyni jerozolimskiej.
Po przemarszu pod łukiem wojska rzymskie szły prostą drogą do świątyni Jowisza na Kapitolu. Inny łuk, upamiętniający to samo zwycięstwo Tytusa, ale zbudowany na Forum Romanum, zachował się w doskonałym stanie do naszych czasów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów