Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pokazano mozaikę rzymską odkrytą na Cyprze

Mozaika rzymska odkryta na Cyprze
Mozaika rzymska odkryta na Cyprze | Zdjęcie: Katia Christodoulou, CNA

Wystawiono na widok publiczny mozaikę rzymską odkrytą na Cyprze. Jest ona o tyle wyjątkowa, gdyż zachowała się w bardzo dobrym stanie i ukazuje wyścig rydwanów.

Dzieło sztuki datowane jest na IV wiek n.e. i ukazuje wyścig rydwanów w czterech fazach. Na mozaice dostrzec możemy także posągi delfinów, które oznaczały ile okrążeń pokonali woźnice.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów