Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymska insula w 3D

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymska insula w 3D
Rzymska insula w 3D

Dzięki „Swedish Pompeii Project” mamy możliwość obejrzenia w 3D jednej z pompejańskich kamienic. Użytkownik może wybrać izbę i się po niej poruszać.

„Swedish Pompeii Project” rozpoczął się w roku 2000 w Swedish Institute w Rzymie. Celem tego projektu było wirtualne odtworzenie kamienicy w Pompejach – Insula V 1. Na stronie projektu publikowane są kolejne informacje o odtworzeniu budynku. Osoby zainteresowane mogą wybrać sobie pokój, do którego chcą się wybrać. Izby zostały odtworzone w 3D przy pomocy laserów, a użytkownik ma możliwość poruszania się i przybliżania detali w pokoju.

Rzymska insula w 3D

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów