Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szczury w Wiecznym Mieście

Problem ze szczurami w Rzymie
Problem ze szczurami w Rzymie

W środę dnia 2 marca nowo otworzony punkt sprzedaży biletów na Forum Romanum i Palatyn został zamknięty dla turystów ze względu na problem ze szczurami.

Kierownik archeologów w Rzymie Francesco Prosperetti stwierdził, że szczury są problemem w mieście. Tym razem jeden ze szczurów został uwięziony w luce w suficie. Fakt ten odkrył jeden z członków obsługi, który poczuł dziwny zapach i zobaczył krew na deskach budynku. Punkt został natychmiast zamknięty mimo dużych kolejek. Podobna sytuacja miała miejsce w punkcie sprzedaży biletów niedaleko Koloseum, który to zamknięto wcześniej ze względu na działania deratyzacyjne. Dotychczas dużym problemem były także duże szczury w Świątyni Wenus.

Problem ze szczurami jest istotny w całym mieście. Wydaje się, że wzmożona aktywność tych stworzeń została spowodowana przez prace przeprowadzone na Via D’Azeglio. Wibracje wystraszyły szczury, które wyszły ze swoich kryjówek spod ziemi. Nowe punkty sprzedaży biletów powstały w miejscach dotychczas nie odwiedzanych masowo przez ludzi. Naukowcy prowadzą działania mające ocenić skalę rozprzestrzenia się szczurów.

Zaznaczyć należy jednak, że władze miasta stanowczo zaprzeczają jakoby miejsca zabytkowe były masowo opanowane przez szczury. Włoskie władze mierzyć się muszą codziennie z krytyką na temat prowadzonych prac konserwacyjnych i stopnia opieki nad zabytkami. Oskarża się ich o degradację miejsc zabytkowych. Aktywność szczurów w tym momencie jest dodatkowym problemem, z którym muszą się zmierzyć władze „Wiecznego Miasta”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów