Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szczury w Wiecznym Mieście

Problem ze szczurami w Rzymie
Problem ze szczurami w Rzymie

W środę dnia 2 marca nowo otworzony punkt sprzedaży biletów na Forum Romanum i Palatyn został zamknięty dla turystów ze względu na problem ze szczurami.

Kierownik archeologów w Rzymie Francesco Prosperetti stwierdził, że szczury są problemem w mieście. Tym razem jeden ze szczurów został uwięziony w luce w suficie. Fakt ten odkrył jeden z członków obsługi, który poczuł dziwny zapach i zobaczył krew na deskach budynku. Punkt został natychmiast zamknięty mimo dużych kolejek. Podobna sytuacja miała miejsce w punkcie sprzedaży biletów niedaleko Koloseum, który to zamknięto wcześniej ze względu na działania deratyzacyjne. Dotychczas dużym problemem były także duże szczury w Świątyni Wenus.

Problem ze szczurami jest istotny w całym mieście. Wydaje się, że wzmożona aktywność tych stworzeń została spowodowana przez prace przeprowadzone na Via D’Azeglio. Wibracje wystraszyły szczury, które wyszły ze swoich kryjówek spod ziemi. Nowe punkty sprzedaży biletów powstały w miejscach dotychczas nie odwiedzanych masowo przez ludzi. Naukowcy prowadzą działania mające ocenić skalę rozprzestrzenia się szczurów.

Zaznaczyć należy jednak, że władze miasta stanowczo zaprzeczają jakoby miejsca zabytkowe były masowo opanowane przez szczury. Włoskie władze mierzyć się muszą codziennie z krytyką na temat prowadzonych prac konserwacyjnych i stopnia opieki nad zabytkami. Oskarża się ich o degradację miejsc zabytkowych. Aktywność szczurów w tym momencie jest dodatkowym problemem, z którym muszą się zmierzyć władze „Wiecznego Miasta”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów