Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W północnej Anglii odnaleziono rzymski fort z chrześcijańskimi reliktami

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkrycia w forcie rzymskim
Odkrycia w forcie rzymskim

W 2015 roku w Binchester w hrabstwie Durham w Wielkiej Brytanii dokonano kolejnych odkryć w niezwykłym rzymskim forcie. Znaleziony w nim srebrny pierścień może być dowodem wczesnych oznak chrześcijaństwa w rzymskiej Brytanii. Archeolodzy odkryli także łaźnię o wysokości 2 metrów.

Po odkopaniu spektakularnej łaźni archeolodzy nazwali fort Binchester „Pompejami Północy”. Ściany łaźni, jak i przestrzeń rekreacyjna, zostały pokryte jaskrawymi kolorami i wzorami. Znalezisko zawiera nietypową podłogę, otwory drzwiowe, okienne i ołtarz dla rzymskiej bogini Fortuny – domowej opiekunki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów