Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach odkryto antyczny „fast-food”

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Pompejach odkryto antyczny "fast-food"
W Pompejach odkryto antyczny "fast-food"

Archeolodzy natrafili w Pompejach w ostatnim czasie na ciekawe znaleziska; wśród nich jest lada, na której serwowano szybkie posiłki, które w dzisiejszych czasach określilibyśmy jako „fast-food”.

Takie miejsce w antycznym Rzymie nazywało się thermopolium i dotychczas udało się natrafić na około tuzin tego typu miejsc w mieście. W rzymskich barach szybkiej obsługi głównie stołowały się biedniejsze warstwy społeczeństwa, które nie posiadały kuchni, ani sposobności aby przyrządzić sobie jedzenie samemu w kamienicy.

W takiej knajpie można było zjeść gruboziarnisty chleb ze słoną rybą, pieczony ser, soczewicę czy napić się dobrze przyprawionego wina.

Do odkrycia doszło w tzw. Regio V w Pompejach – które nie jest otwarte dla zwiedzających turystów, i na terenie którego odbywają się intensywne wykopaliska od lat 60. XX wieku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów