Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach odkryto antyczny „fast-food”

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Pompejach odkryto antyczny "fast-food"
W Pompejach odkryto antyczny "fast-food"

Archeolodzy natrafili w Pompejach w ostatnim czasie na ciekawe znaleziska; wśród nich jest lada, na której serwowano szybkie posiłki, które w dzisiejszych czasach określilibyśmy jako „fast-food”.

Takie miejsce w antycznym Rzymie nazywało się thermopolium i dotychczas udało się natrafić na około tuzin tego typu miejsc w mieście. W rzymskich barach szybkiej obsługi głównie stołowały się biedniejsze warstwy społeczeństwa, które nie posiadały kuchni, ani sposobności aby przyrządzić sobie jedzenie samemu w kamienicy.

W takiej knajpie można było zjeść gruboziarnisty chleb ze słoną rybą, pieczony ser, soczewicę czy napić się dobrze przyprawionego wina.

Do odkrycia doszło w tzw. Regio V w Pompejach – które nie jest otwarte dla zwiedzających turystów, i na terenie którego odbywają się intensywne wykopaliska od lat 60. XX wieku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów