Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W rzymskich termach w Bath uruchomione zostały nowe wycieczki

Rzymskie pozostałości z term
Rzymskie pozostałości z term

W fascynujących rzymskich termach w Bath (Anglia) archeolodzy uruchomili nowe wycieczki dla turystów, które pozwolą poznać największe odkrycia w tym miejscu w przeciągu 30 lat.

20-minutowe wycieczki odbywają się od początku lutego. Jest to część Projektu „Archway”, który ma na celu powstanie nowego Centrum Nauki w Bath.

Udział w takiej wycieczce jest bezpłatny, jednak każdy może wesprzeć miejsce dotacją i dofinansować kolejne wykopaliska. Co będą mogli zobaczyć turyści? Między innymi: rzymską salę do ćwiczeń, chodnik z kolumnadą oraz miejsce gdzie prawdopodobnie sprzedawano niegdyś pamiątki, oliwę, jedzenie i napoje.

Jak twierdzą naukowcy, takie wycieczki są okazją do lepszego poznania pracy archeologa; także od „kuchni”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów