Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W rzymskich termach w Bath uruchomione zostały nowe wycieczki

Rzymskie pozostałości z term
Rzymskie pozostałości z term

W fascynujących rzymskich termach w Bath (Anglia) archeolodzy uruchomili nowe wycieczki dla turystów, które pozwolą poznać największe odkrycia w tym miejscu w przeciągu 30 lat.

20-minutowe wycieczki odbywają się od początku lutego. Jest to część Projektu „Archway”, który ma na celu powstanie nowego Centrum Nauki w Bath.

Udział w takiej wycieczce jest bezpłatny, jednak każdy może wesprzeć miejsce dotacją i dofinansować kolejne wykopaliska. Co będą mogli zobaczyć turyści? Między innymi: rzymską salę do ćwiczeń, chodnik z kolumnadą oraz miejsce gdzie prawdopodobnie sprzedawano niegdyś pamiątki, oliwę, jedzenie i napoje.

Jak twierdzą naukowcy, takie wycieczki są okazją do lepszego poznania pracy archeologa; także od „kuchni”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów