Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta
Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta

Po niemal 80 latach, Mauzoleum Augusta, zostanie otwarte dla zwiedzających. Monumentalny grobowiec powstał w roku 28 p.n.e. i pochowano w nim Oktawiana Augusta i jego bliską rodzinę.

W XIX i XX wieku pozostałości budowli służyły jako miejsce do koncertów. Później jednak stan obiektu tylko się pogarszał, w wynik czego podjęto decyzję o jego zamknięciu. Brak funduszy doprowadził do zapuszczenia budowli. Z czasem dzięki kolejnym dofinansowaniom, ruszyły prace renowacyjne, których efektem miało być udostępnienie mauzoleum do zwiedzania, na 2000 rocznicę śmierci pierwszego cesarza – jednak nieskutecznie.

Finalnie dzięki wsparciu finansowemu, ze strony włoskiej firmy telekomunikacyjnej TIM oraz miasta i włoskiego ministerstwa kultury – w wysokości odpowiednio 6,5 oraz 4 miliony euro – wiosną tego roku obiekt zostanie otwarty.

Ponoć w dniu otwarcia będzie można skorzystać z najnowszej technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów