Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta
Wiosną tego roku otwarte dla turystów zostanie Mauzoleum Augusta

Po niemal 80 latach, Mauzoleum Augusta, zostanie otwarte dla zwiedzających. Monumentalny grobowiec powstał w roku 28 p.n.e. i pochowano w nim Oktawiana Augusta i jego bliską rodzinę.

W XIX i XX wieku pozostałości budowli służyły jako miejsce do koncertów. Później jednak stan obiektu tylko się pogarszał, w wynik czego podjęto decyzję o jego zamknięciu. Brak funduszy doprowadził do zapuszczenia budowli. Z czasem dzięki kolejnym dofinansowaniom, ruszyły prace renowacyjne, których efektem miało być udostępnienie mauzoleum do zwiedzania, na 2000 rocznicę śmierci pierwszego cesarza – jednak nieskutecznie.

Finalnie dzięki wsparciu finansowemu, ze strony włoskiej firmy telekomunikacyjnej TIM oraz miasta i włoskiego ministerstwa kultury – w wysokości odpowiednio 6,5 oraz 4 miliony euro – wiosną tego roku obiekt zostanie otwarty.

Ponoć w dniu otwarcia będzie można skorzystać z najnowszej technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów