Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Ab ovo: Antyk, Biblia etc.

Mikołaj Szymański

Ab ovo. Antyk, Biblia etc., autorstwa Mikołaja SzymańskiegoKsiążka „Ab ovo: Antyk, Biblia etc.” autorstwa Mikołaja Szymańskiego jest zbiorem felietonów poświęconych antykowi i Biblii. Autor jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, filologiem klasycznym, który w swoim dorobku ma zarówno tłumaczenia z greki jak i łaciny.

Pozycja jest swego rodzaju kolekcją ciekawostek i niepowszechnej wiedzy z tematyki języka, filozofii, starożytności czy Biblii. Autor naprawdę bardzo ciekawie opowiada nieznane zagadnienia, bawiąc się przy tym językiem i nierzadko stosując żartobliwe zwroty i porównania. Tematy rozdziałów są naprawdę przeróżne: Samobójstwo, Biblioteki, Kalendarz, Logicy, czy nawet Pisanie po książkach. Zagadnienia mogą się wydawać błahe, jednak olbrzymia wiedza autora oraz niesamowite smaczki historyczno-kulturalno-językowe gwarantują przyjemne czytanie. Dodatkowo Czytelnik może także zapoznać się z oryginalnymi tłumaczeniami autora, jak i ich innych filologów.

Książka została wydana w bardzo elegancki sposób. Twarda okładka i obwoluta, przyjemny dla oka papier oraz mały rozmiar książki pozwolą zabrać książkę ze sobą w podróż. Na końcu książki dla wygody Czytelnia znaleźć można spis cytatów ze źródłami.

Podsumowując, książka profesora Mikołaja Szymańskiego jest dziełem niezwykle przyjemnym, zgrabnym oraz interesującym. Grom ciekawostek z szerokiego wachlarza zagadnień językoznawstwa, historii, kultury i życia codziennego oraz widoczna olbrzymia wiedza autora gwarantują naprawdę bardzo przyjemne godziny czytania.

Ab ovo. Antyk, Biblia etc., autorstwa Mikołaja Szymańskiego

Mikołaj Szymański

Ab ovo: Antyk, Biblia etc.

Kiedy starożytni Rzymianie chcieli podkreślić, iż coś zostało opowiedziane od początku do końca, mówili: Ab ovo usque ad mala (co tłumaczy się dokładnie: od jaja do jabłka). My mówimy „od A do Z”. I tak właśnie ułożony został zbiór felietonów napisanych przez filologa klasycznego, neolatynistę, tłumacza z greki i łaciny. Autor z ogromną erudycją i poczuciem humoru opowiada o różnych zagadnieniach, pojęciach i zjawiskach wywodzących się z kultury śródziemnomorskiej zakorzenionych w tradycji europejskiej, a których pochodzenie nie jest wcale powszechnie znane i okazuje się zaskakująco ciekawe. W tym swoistym „przewodniku po kulturze” czytelnik znajdzie i zagadki starożytne, i średniowieczne erotyki, i fałszerstwa literackie, i wiele innych ciekawych zagadnień.

Cena: 13,31 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów