Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Ab ovo: Antyk, Biblia etc.

Mikołaj Szymański

Ab ovo. Antyk, Biblia etc., autorstwa Mikołaja SzymańskiegoKsiążka „Ab ovo: Antyk, Biblia etc.” autorstwa Mikołaja Szymańskiego jest zbiorem felietonów poświęconych antykowi i Biblii. Autor jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, filologiem klasycznym, który w swoim dorobku ma zarówno tłumaczenia z greki jak i łaciny.

Pozycja jest swego rodzaju kolekcją ciekawostek i niepowszechnej wiedzy z tematyki języka, filozofii, starożytności czy Biblii. Autor naprawdę bardzo ciekawie opowiada nieznane zagadnienia, bawiąc się przy tym językiem i nierzadko stosując żartobliwe zwroty i porównania. Tematy rozdziałów są naprawdę przeróżne: Samobójstwo, Biblioteki, Kalendarz, Logicy, czy nawet Pisanie po książkach. Zagadnienia mogą się wydawać błahe, jednak olbrzymia wiedza autora oraz niesamowite smaczki historyczno-kulturalno-językowe gwarantują przyjemne czytanie. Dodatkowo Czytelnik może także zapoznać się z oryginalnymi tłumaczeniami autora, jak i ich innych filologów.

Książka została wydana w bardzo elegancki sposób. Twarda okładka i obwoluta, przyjemny dla oka papier oraz mały rozmiar książki pozwolą zabrać książkę ze sobą w podróż. Na końcu książki dla wygody Czytelnia znaleźć można spis cytatów ze źródłami.

Podsumowując, książka profesora Mikołaja Szymańskiego jest dziełem niezwykle przyjemnym, zgrabnym oraz interesującym. Grom ciekawostek z szerokiego wachlarza zagadnień językoznawstwa, historii, kultury i życia codziennego oraz widoczna olbrzymia wiedza autora gwarantują naprawdę bardzo przyjemne godziny czytania.

Ab ovo. Antyk, Biblia etc., autorstwa Mikołaja Szymańskiego

Mikołaj Szymański

Ab ovo: Antyk, Biblia etc.

Kiedy starożytni Rzymianie chcieli podkreślić, iż coś zostało opowiedziane od początku do końca, mówili: Ab ovo usque ad mala (co tłumaczy się dokładnie: od jaja do jabłka). My mówimy „od A do Z”. I tak właśnie ułożony został zbiór felietonów napisanych przez filologa klasycznego, neolatynistę, tłumacza z greki i łaciny. Autor z ogromną erudycją i poczuciem humoru opowiada o różnych zagadnieniach, pojęciach i zjawiskach wywodzących się z kultury śródziemnomorskiej zakorzenionych w tradycji europejskiej, a których pochodzenie nie jest wcale powszechnie znane i okazuje się zaskakująco ciekawe. W tym swoistym „przewodniku po kulturze” czytelnik znajdzie i zagadki starożytne, i średniowieczne erotyki, i fałszerstwa literackie, i wiele innych ciekawych zagadnień.

Cena: 11,49 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów