Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Aszerat

Aszerat

Książka „Aszerat” autorstwa Aleksandry Mazur to powieść historyczna opowiadająca historię kobiety, która pod wpływem tragicznych doświadczeń życiowych ucieka z domu i przyłącza się do wspólnoty wczesnych chrześcijan. Książka wydana została przez wydawnictwo Św. Wojciecha.

Tytułowa bohaterka wychowuje się w nadmorskim mieście Tyr (obecny Liban), który zdominowany jest przez świat mężczyzn. Rola kobiety sprowadzona jest do urodzenia dzieci i opieki nad nimi. Istotnym jest także to, aby narodził się chłopiec, jako prawowity następca ojca; w przypadku jego braku żona jest odtrącana przez męża. Dowiadujemy się także o brutalnej ofierze ku czci fenickiego boga Melkarta.

Decyzja o opuszczeniu domu przez Aszerat zapada stopniowo; głównie pod wpływem matki, która opowiada jej o nowym wyznaniu. Aszerat ucieka z domu, przyjmuje imię Zuzanny i dołącza do wyznawców Jezusa, który głosi swoje prawdy. Co więcej, Zuzanna odkrywa w sobie potrzebę niesienia pomocy innym i decyduje się zostać położną.

Czytelnik w książce ma możliwość śledzenia przeobrażenia dziewczynki w świadomą kobietę, która decyduje o swoim losie. Poznajemy najwcześniejsze wydarzenia związane z Chrystusem oraz słynne postaci Judasza, Maryję czy Poncjusza Piłata. Bohaterka ma szansę także na osobistą rozmowę z cesarzem Klaudiuszem.

Podsumowując, książka jest typową powieścią historyczną ujętą w sferze religijnej. Autorka dużą część fabuły poświęca ukazaniu nauk Chrystusa i przekazów z Ewangelii. Fabuła jest łatwa w śledzeniu, bohaterowie o raczej nieskomplikowanej charakterystyce i jeżeli ktoś szuka książki traktującej o wczesnym chrześcijaństwie, z pewnością będzie to dobry wybór na wieczorne dni. Pod względem historycznym/rzymskim nie dostrzegłem żadnych błędów merytorycznych.

Aszerat

Mary Beard

Aszerat

Aszerat to wielowątkowa powieść o silnej kobiecie, której pierwiastek nosi w sobie każda z nas. Tytułowa bohaterka (znana także jako Zuzanna) dorasta na oczach czytelnika. Opowieści kochającej mamy oraz przykre doświadczenia sprawiają, że dziewczyna ucieka z domu ojca, który wyznaje wiarę w boga Melkarta. Jako młoda położna szuka swojego miejsca w świecie, wędrując od miasta do miasta i spotykając różnych ludzi. Przez cały czas – w Tyrze, Jeruzalem i w Rzymie – towarzyszy jej tajemniczy Seosamh. Duchowość młodej kobiety kształtuje się wraz z jej światopoglądem. Spotykają ją różne przeciwności, przeżywa wielkie uniesienia, zakochuje się w mężczyznach i boryka się z rozczarowaniami, ale dzielnie prze do przodu – jak każda kobieta. Aszerat to książka, która uczy wierzyć i kochać – naprawdę, do samego końca.

Cena: 30,94 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów