Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Droga do Damaszku

Janette Oke, Davis Bunn

Droga do DamaszkuKsiążka „Droga do Damaszku” autorstwa Janette Oke i Davis Bunn to ostatnia część trylogii „Kroki wiary”. Wcześniejsze części: „Śledztwo Setnika” oraz „Ukryty płomień” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem Czytelników. Czy podobnie jest w przypadku ostatniej części?

Mimo, że książka nawiązuje do wydarzeń z poprzedniej części, de facto fabuła rozpoczyna się zupełnie nową tematyką.

Jest rok 40 n.e. Poznajemy Julię, młodą kobietę o grekcich, żydowskich i syryjskich korzeniach, która pochodzi z dobrego, ekskluzywnego domu. Jej ojcem jest bogaty kupiec, który rzadko odwiedza rodzinę. Julia ma wiele wątpliwości i nie wie, czemu lokalna społeczność odnosi się do niej chłodno, a jej matka Helena jest tak wycofana. Ostatecznie udaje się Julii dowiedzieć, że jej matka jest jedynie kochanką ojca, a ten prowadzi drugie życie w Damaszku. Julia zmienia swoje zdanie o ojcu o 180 stopni. Wstępuje do tajnej sekty, której członkiem jest także Jakub (bohater z poprzednich części trylogii), młody strażnik karawany ojca Julii, który szuka swojej drogi w życiu. Ich losy się splatają i wyruszają we wspólną podróż. Na ich drodze pojawiają się także niezbepieczne zadania, jak dostarczenie wiadomości przez Jakuba prześladowanym chrześcijanom.

Co interesujące, książka uwzgędnia w fabule także postaci z poprzednich części trylogii; poza Jakubem, mamy doczynienia z uciekinierami z Jerozolimy: Abigail, jej córką Dorcas czy Albanem. Pomaga im w ucieczce Linuks, rzymski centurion, który nawrócił się na wiarę chrześcijańską i służy pomocą wiernym.

Książka podobnie jak wcześniejsze cześć ukazuje w pozytywnym świetle wiarę chrześcijańską, która jest łącznikiem pomiędzy ludźmi. Pomimo trudów: prześladowań oraz ciężkich warunków pogodywych (suchy klimat), wzajemna dobroć oraz wiara w Chrystusa pozwala wszystkich bohaterom odnaleźć sens życia oraz zaznać spokoju. Naturalnie pozycja dotyka poza fikcyjnymi wydarzeniami, także te opisane w Biblii, np. przyjęcie do wspólnoty etiopskiego eunucha przez świętego Filipa.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich tomów, książkę czytało się przyjemnie. Pomijając kwestie religijne, pozycja oddziałuje na Czytelnika i rodzi wiele przemyśleń. Większość postaci ma pozytywne charaktery, a bohaterzy dosłownie „zarażają” swoją dobrocią. Z pewnością, kto kolwiek chciałby zapoznać się z lekturą w nurcie chrześcijaństwa oraz starożytności, nie zawiedzie się sięgając po całą trylogię.

Droga do Damaszku

Janette Oke, Davis Bunn

Droga do Damaszku

Niewiarygodne spotkanie na drodze do Damaszku niesie za sobą konsekwencje mające wpływ na znacznie więcej niż tylko życie Jakuba i Julii. Fascynująca opowieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa.

Pierwsi chrześcijanie uciekają przed prześladowaniami. Ich głównym ciemiężycielem jest fanatyczny młody faryzeusz, który nie zdaje sobie sprawy, że nieświadomie wspiera Boży nakaz szerzenia prawdy aż po krańce ziemi.
Julia ma wszystko, co można kupić za pieniądze, mimo to ona i jej matka są traktowane gorzej niż obywatele drugiej kategorii. Gdy dziewczyna odkrywa tajemnicę, jaką przez lata skrywał jej grecki ojciec, jest załamana. Jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Brat Abigail, Jakub, próbuje odkryć swoje własne miejsce jako chrześcijanin. Czy to oznacza zrezygnowanie z euforii i przygód związanych z jego dotychczasowym zajęciem jako strażnika karawan Zatrudniony do ochrony karawan bogatego kupca na tajemniczym Szlaku Kadzidłowym, Jakub przekazuje również listy i wiadomości między społecznościami wierzących rozrzuconymi po całym kraju. Jest zaniepokojony, gdy dowiaduje się, że Julia również jest kurierem. Czy będą umieli odłożyć na bok wzajemny brak zaufania dla dobra wspólnej misji
Seria Kroki wiary : pierwszy tom to Śledztwo Setnika, drugi Ukryty płomień, trzeci tom Droga do Damaszku, Tomy są niezależnymi powieściami, historiami, także można zacząć serię czytać od drugiego tomu.

Cena: 35,16 zł | Produkt jest dostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów