Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

Robert Field

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Geometric Patterns from Roman Mosaics

Książka „Geometric Patterns from Roman Mosaics” autorstwa Roberta Fielda to, pomimo małej objętości (około 60 stron), pozycja nietuzinkowa. W ręce Czytelnika oddane zostaje zestawienie ciekawszych mozaik rzymskich, a zarazem samouczek w celu stworzenia kompozycji antycznych na kartce papieru.

Autor jest artystą specjalizującym się w mozaikach, a książeczka jest częścią serii, która w całości skupia się geometrycznych wzorach nie tylko w mozaice antyku, ale i kościelnej czy islamu. Pozycja ma przede wszystkim spróbować oddać proces tworzenia kompozycji mozaikowych oraz udowodnić, że reprodukcji podjąć może się każdy. Wystarczy w tym celu zakupić zeszyt w kratkę i możemy próbować tworzyć kolejne mozaiki rzymskie, bazując na radach autora oraz oryginałach, które znajdują się w praktycznie całej Europie. Autor celowo selekcjonuje kompozycje od łatwiejszych po najtrudniejsze, przedstawiając krok po kroku, jak powstawały hipnotyzujące wzory w rękach antycznych artystów.

Jest to z pewnością pozycja ciekawa, jednak nie oczekujemy, że w ręce nasze trafi dzieło gruntownie opisujące mozaiki rzymskie oraz wszelkie tajemnice tej sztuki. Książeczka ma charakter edukacyjny, a moim skromnym zdaniem dla wielu amatorów mazania w zeszytach lekcyjnych będzie nieocenioną „muzą” przy tworzeniu kolejnych kompozycji.

Książka wydana została za sprawą Tarquin Group, wydawnictwa które w swojej ofercie ma produkty wspierające edukację.

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów