Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

Robert Field

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Geometric Patterns from Roman Mosaics

Książka „Geometric Patterns from Roman Mosaics” autorstwa Roberta Fielda to, pomimo małej objętości (około 60 stron), pozycja nietuzinkowa. W ręce Czytelnika oddane zostaje zestawienie ciekawszych mozaik rzymskich, a zarazem samouczek w celu stworzenia kompozycji antycznych na kartce papieru.

Autor jest artystą specjalizującym się w mozaikach, a książeczka jest częścią serii, która w całości skupia się geometrycznych wzorach nie tylko w mozaice antyku, ale i kościelnej czy islamu. Pozycja ma przede wszystkim spróbować oddać proces tworzenia kompozycji mozaikowych oraz udowodnić, że reprodukcji podjąć może się każdy. Wystarczy w tym celu zakupić zeszyt w kratkę i możemy próbować tworzyć kolejne mozaiki rzymskie, bazując na radach autora oraz oryginałach, które znajdują się w praktycznie całej Europie. Autor celowo selekcjonuje kompozycje od łatwiejszych po najtrudniejsze, przedstawiając krok po kroku, jak powstawały hipnotyzujące wzory w rękach antycznych artystów.

Jest to z pewnością pozycja ciekawa, jednak nie oczekujemy, że w ręce nasze trafi dzieło gruntownie opisujące mozaiki rzymskie oraz wszelkie tajemnice tej sztuki. Książeczka ma charakter edukacyjny, a moim skromnym zdaniem dla wielu amatorów mazania w zeszytach lekcyjnych będzie nieocenioną „muzą” przy tworzeniu kolejnych kompozycji.

Książka wydana została za sprawą Tarquin Group, wydawnictwa które w swojej ofercie ma produkty wspierające edukację.

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów