Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Dla dzieci)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: kontakt@imperiumromanum.pl

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: „Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie”

Juan Aragón

Książka "Jak przeżyć w… starożytnym Rzymie" autorstwa Juan Aragón to książka, która przenosi nas do świata antycznych Rzymian i w barwny sposób próbuje przedstawić Czytelnikowi, jak nie zginąć w tym niebezpiecznym miejscu. Pozycja jest przeznaczona dla młodszych Czytelników. Wydawcą jest Nasza Księgarnia.

Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie

Recenzja: Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Sandrine Mirza

Książka "Mitologia Greków i Rzymian w komiksie" autorstwa Sandrine Mirza to pozycja dedykowana dzieciom i młodzieży, która w formie komiksu przedstawia mitologię grecką i rzymską. Książka wydana została przez wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Mitologia Greków i Rzymian w komiksie

Recenzja: Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji

James Davies

Książka "Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji" autorstwa Jamesa Daviesa to opowieść o mitach greckich, w formie komiksu, która dedykowana jest przede wszystkim młodszej grupie odbiorców. Żywe kolory i piękne ilustracje zachęcają do zapoznania się z pozycją. Wydawcą publikacji jest wydawnictwo Kropka.

Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji

Recenzja: Życie starożytnych Rzymian

Artur Jabłoński

Książka "Życie starożytnych Rzymian" autorstwa Pana Artura Jabłońskiego to pozycja opowiadająca świat antycznych Rzymian w formie ciekawostek i ważnych osiągnięć dawnego Imperium. Książka skierowana jest do młodego Czytelnika, który otrzymuje do swoich rąk ładnie ilustrowane i przyjemnie napisane krótkie kompendium faktów o antycznym Rzymie. Książka wydana została przez Wydawnictwo SBM.

Życie starożytnych Rzymian Artur Jabłoński

Recenzja: The Romans Pop-Up

Andy i Maggie Hall

Książka "The Romans Pop-Up" autorstwa Andy i Maggie Hall to książeczka skierowana do młodszych Czytelników, którzy poprzez wycinanie i klejenie mogą odtworzyć scenerie z antycznego Rzymu oraz poznać jego historię.

The Romans Pop up

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

Robert Field

Książka "Geometric Patterns from Roman Mosaics" autorstwa Roberta Fielda to, pomimo małej objętości (około 60 stron), pozycja nietuzinkowa. W ręce Czytelnika oddane zostaje zestawienie ciekawszych mozaik rzymskich, a zarazem samouczek w celu stworzenia kompozycji antycznych na kartce papieru.

Geometric Patterns from Roman Mosaics

Recenzja: Grecy. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Książka „Grecy. Wielkie ludy historii” to jedna z części cyklu mającego na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży dziejów ludzkości. W tej pozycji Christian Hill przybliża Czytelnikowi świat antycznych Greków, którzy położyli fundamenty pod wiele dziedzin współczesnego życia.

Christian Hill, Grecy. Wielkie ludy historii

Recenzja: Rzymianie. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Książka „Rzymianie. Wielkie ludy historii” to jedna z części cyklu mającego na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży dziejów ludzkości. W tej pozycji Christian Hill przybliża Czytelnikowi świat antycznych Rzymian, którzy niezaprzeczalnie wpłynęli na różne dziedziny naszego życia.

Rzymianie. Wielkie ludy historii

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów