Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Grecy. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Christian Hill, Grecy. Wielkie ludy historiiKsiążka „Grecy. Wielkie ludy historii” to jedna z części cyklu mającego na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży dziejów ludzkości. W tej pozycji Christian Hill przybliża Czytelnikowi świat antycznych Greków, którzy położyli fundamenty pod wiele dziedzin współczesnego życia.

Jest rok 424 p.n.e. Głównym bohaterem opowieści jest niejaki Andrypus, obywatel miasta-państwa Aten, który stając w falandze, ramię w ramię z innymi Grekami, toczy bitwę z walecznymi Spartanami. Autor w bardzo ciekawy sposób buduje napięcie i opisuje batalię, co z pewnością działa na wyobraźnię. Andrypus mimo poważnej rany, szczęśliwie zostaje wyciągnięty z frontu starcia i zachowuje życie. Andrypus dobrze zapamiętał twarz swojego rywala, który jak się okazuje będzie jego głównym konkurentem w biegowych zawodach na olimpiadzie. Tym samym będzie miał szansę odegrać się na rywalu oraz udowodnić, że jest najszybszym biegaczem w Grecji.

Podobnie jak w innych częściach cyklu, autor przeplata fabułę pozycji ze zbiorem informacji o ważnych aspektach kultury, społeczeństwa i polityki antycznej Grecji. Czytelnik dowiaduje się m.in. że Ateny słynęły ze swoich demokratycznych rządów; że Grecja była podzielona na wiele miast-państw, które jednak na wypadek zagrożenia zewnętrznego jednoczyły się i wspólnie walczyły o swoją niezależność. Co więcej, poznajemy mechanizm ostracyzmu, porządki architektoniczne oraz jaka była pozycja kobiety w Atenach, a jaka w Sparcie.

Utwór jest napisany ciekawie i z pewnością może zachęcić dzieci oraz młodzież do dalszego zgłębiania historii. Po wcześniejszym przeczytaniu części „Rzymianie. Wielkie ludy historii” utwierdzam się w przekonaniu, że autor ma zmysł i kompetencje w pisaniu tego typu pozycji oraz wie jak oddziaływać na młodsze pokolenie, aby to chciało dalej interesować się światem antycznym.

Christian Hill, Grecy. Wielkie ludy historii

Christian Hill

Rzymianie. Wielkie ludy historii

Odkryj cuda i tajemnice wielkich starożytnych cywilizacji! Przeczytaj opowieść pełną wielu ciekawych informacji!

Grecy, założyciele cywilizacji, stworzyli zasady, według których organizujemy nasze społeczeństwa do dzisiaj. Uzbrojeni żołnierze, wielcy matematycy, błyskotliwi myśliciele i sportowcy. Kibicujemy młodemu biegaczowi Andrypusowi na igrzyskach olimpijskich. Czy uda mu się pokonać bezwzględnego Spartanina i zakończyć bieg zwycięsko.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów