Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Hannibal. Chmury wojny

Ben Kane

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Hannibal. Chmury WojnyKsiążka „Hannibal. Chmury wojny” autorstwa Bena Kane’a to trzecia część przygód Kartagińczyka Hanno oraz rzymskiego rodzeństwa Kwintusa i Aurelii w trakcie drugiej wojny punickiej. Po raz kolejny główni bohaterowie znajdują się po przeciwnych stronach barykady i walczą o przetrwanie w trakcie potężnego konfliktu między ówczesnymi hegemonami na Morzu Śródziemnym.

Ben Kane, pasjonat i miłośnik świata antycznych Rzymian, dowiódł swoimi pozostałymi seriami, że do każdej powieści historycznej podchodzi z pełnym zaangażowaniem, wnikliwością oraz zrozumieniem historii. Tym razem autor przenosi akcję na Sycylię – wyspę, która zdominowana przez greckie miasta –  stara się wydostać spod panowania rzymskiego. Dużą pomoc włodarzom zbuntowanych miast (m.in. Syrakuzom) oferuje Hannibal, który poza sprowadzeniem wojsk oferuje usługi swojego młodego, ale doświadczonego żołnierza – Hanno. Ma on pomóc przetrwać oblężenie rzymskie oraz prowadzić walki na wyspie z oddziałami wroga.

Na Sycylię dociera także Kwintus, młody ekwita, który jak wielu innych Rzymian okrył się hańbą nie oddając życia pod Kannami. Jedyną ścieżką pokuty jest udział w krwawych walkach na Sycylii i wyparcie wojsk kartagińskich z tych terenów. Autor nie pomija tutaj niezwykle barwnego oblężenia Syrakuz i niesamowitych konstrukcji (m.in. dźwigi) jakie Archimedes miał zaprojektować, w celu powstrzymania rzymskiej ofensywy – i z morza, i z lądu. Sceny batalistyczne są jak zawsze bardzo barwnie opisane, a brutalne życie w koszarach dodaje jedynie smaku.

Podobnie jak w poprzednich częściach Hanno i Kwintus walczą po przeciwnych stronach konfliktu. Na domiar wszystkiego wzajemne uczucie Aurelii i Kartagińczyka powoduje następne niebezpieczne sytuacje.

Kolejna część przygód Bena Kane’a w czasach drugiej wojny punickiej to bardzo fachowa i przyjemna w czytaniu pozycja. Mamy do czynienia z naprawdę bardzo profesjonalnym podejściem do tematyki. Na końcu książki jak zawsze mamy okazję poznać, czym kierował się autor przy tworzeniu fabuły; kiedy unikał prawdy historycznej lub kiedy brak jednoznacznych źródeł dawał mu pole do fantazji. Dodatkowo słowniczek zwrotów zwiększy naszą wiedzę i jeszcze lepiej wprowadzi w antyczne realia.

Z całego serca polecam.

Hannibal. Chmury Wojny

Ben Kane

Hannibal. Chmury wojny

Dwóch dawnych przyjaciół w przeciwnych obozach. Kobieta złapana w pułapkę, której przyjdzie wybierać między lojalnością i miłością. Ścieżki ich losów zejdą się jeszcze raz podczas jednego z najkrwawszych konfliktów, jakie zna historia.

Kto przetrwa?
213 r. p.n.e. Syrakuzy
Miasto smagane promieniami bezlitosnego słońca przygotowuje się do wojny.

Pod murami stoi już wielka rzymska armia. Jednak potężne fortyfikacje Syrakuz i niesamowite machiny zaprojektowane przez Archimedesa sprawiają, że oblężenie będzie długie i niełatwe.

Kwintus, uczestnik większości zakończonych gorzkimi klęskami walnych bitew z Kartaginą, gotów jest oddać życie dla chwały republiki. Tyle że niebezpieczeństwo grozi mu nie tylko ze strony wroga i jego dawnego przyjaciela, Hanno. Nie może czuć się bezpieczny nawet wśród swoich towarzyszy broni.

Hannibal wysłał Hanno do Syrakuz z misją wsparcia swoim doświadczeniem włodarzy miasta w walce z Rzymem. Mimo że pała nienawiścią do Rzymian i ślubował nieustępliwą walkę aż do śmierci, jego misja stanie pod znakiem zapytania, gdy odkryje, że w sprzymierzonym z Kartaginą mieście znajduje się siostra Kwintusa, Aurelia, która trafiła do niewoli syrakuzan.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów