Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość

Ewa Kassala

Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość

Książka „Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość” autorstwa Ewy Kassali to druga część historii o tytułowej Marii Magdalenie. Tym razem autorka skupia się na przedstawieniu losów bohaterki po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Ewa Kassala to pseudonim pisarski Pani Doroty Stasikowskiej-Woźniak. Autorka ma w swoim dorobku już takie pozycje jak „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”, „Semiramida” czy „Królowa Saby”. Ostatnią publikacją autorki była „Maria Magdalena. Kapłanka. Dama. Apostołka”, która dopełnia cykl „Silnych kobiet czasów Biblii”. Ewa Kassala skupia się w swoich utworach na przedstawieniu wyrazistych postaci kobiecych, które miały istotny wpływ na losy świata i kultury. Poza zarysowaniem wciągającej fabuły, autorka stawia na wyrazistą konstrukcję dialogów i postaci w świecie pełnym magii i tajemniczości. Nie inaczej jest właśnie w kolejnej części „Marii Magdaleny”.

Fabuła skupia się na ukazaniu życia Marii Magdaleny po śmierci Chrystusa. Maria jest świadkiem zmartwychwstania Jezusa, co zmienia jej nastawienie do życia. Staje się kapłanką, która głosi prawdy Chrystusa. Rezygnuje z miłości ukochanego Marka, naucza samego cesarza Tyberiusza czy żonę Piłata – Prokulę. Udając się do Rzymu ma kolejne wizje: widzi przyszłą potęgę Watykanu oraz tragiczne sceny (mające nadejść za rządów Nerona) ukazujące skazanych na rzeź chrześcijan. Czytelnik wraz z Marią podróżuje po Imperium Rzymskim w latach .30 I wieku n.e. Przebywamy w pięknym pałacu Piłata w Jerozolimie; udajemy się do Egiptu i podziwiamy imponującą latarnię na Faros; czy wreszcie dowiadujemy się o potężnym Circus Maximus w Rzymie. Maria musi jednak unikać wrogo nastawionego do niej Kajfasza – arcykapłana żydowskiego – który prowadził proces przeciwko Jezusowi. W utworze pojawiają się takie postaci jak: Maria, Marta, jej ukochany Marek, Tyberiusz, Poncjusz Piłat, Klaudia Prokula, Kajfasz czy Piotr.

Właściwa treść książki liczy 400 stron. Na końcu książki znajdziemy posłowie, w którym autorka wymienia wykorzystanie materiały, swoje przemyślenia oraz zarys merytoryczny. Książka wydana jest bardzo ładnie, z intrygującą okładką oraz wyraźną czcionką.

Podsumowując, książka wskazana jest dla każdego, kto interesuje się tematyką biblijną i skory jest do szukania odpowiedzi na trudne pytania. Z pewnością osoby, które cenią sobie zwłaszcza powieści Bena Kane’a czy Conna Igguldena mogą czuć niedosyt i „Maria Magdalena” nie spełni ich oczekiwań. Książka Pani Ewy Kassali to przede wszystkim podróż w tajemniczy i magiczny świat antyczny, pełny biblijnych wydarzeń i postaci, który skłania Czytelnika do refleksji na różne tematy.

Ze swojej strony mogę powiedzieć – pomimo swojej małej wiedzy w kwestii chrześcijaństwa – że fabułę śledzi się przyjemnie, a autorka podeszła do powieści jak zawsze bardzo profesjonalnie. Ważniejsze kwestie Czytelnik może zrozumieć dzięki przypisom autorki na dole strony, a aspekt historyczny jest przedstawiony odpowiednio. Myślą przewodnią książki jest miłość, duchowość, dobro i próba odszukania samego siebie. Książka z pewnością pozwoli wyciszyć się wielu z nas, w pełnym pośpiechu świecie. Ze swojej strony polecam.

Maria Magdalena, autorstwa Ewy Kassali

Ewa Kassala

Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość

Czy jesteśmy świadkami końca starej i początku nowej ery Zakazane ewangelie – jaką zawierały wiedzę, że na setki lat je ukryto? Kto i dlaczego to zrobił, kogo lub czego się obawiał? Czy tajemnicze źródło Q stanowi zagrożenie dla Kościoła i dogmatów, które znamy? Dlaczego w chrześcijaństwie nie ma kapłanek, kiedy i jak doszło do tego, że w Kościele odsunięto je od sprawowania ważnych funkcji? Czy opowieść o Marii Magdalenie, jej aktualność i rosnąca popularność pokazują, że w religii chrześcijańskiej brakuje energii kobiet?
Kim naprawdę była? Ukochaną Jezusa, apostołką apostołów, nierządnicą odnajdującą drogę do Jasności? A może kapłanką Izydy lub Strażniczką Bramy Światła Jaka była jej prawdziwa misja i dlaczego w naszych czasach jej głos znów brzmi tak wyraźnie.

Od momentu, gdy jako pierwsza zobaczyła Jezusa po zmartwychwstaniu i ogłosiła to światu, na temat jej dalszych losów Biblia milczy. Jednak ślady jej obecności i podróży do Rzymu, Efezu, Egiptu czy Francji można znaleźć m.in. w niekanonicznych ewangeliach i apokryfach. Aby je poznać, autorka odbyła długą drogę. Wiedzy i natchnienia szukała np. w bogatych archiwach Watykanu, docierając do najstarszych manuskryptów i zapomnianych ksiąg.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów