Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: New Frontiers. Law and society in the Roman world

(red. Paul J. du Plessis)

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

New Frontiers. Law and society in the Roman world

Książka „New Frontiers. Law and society in the Roman world”, napisana pod redakcją Paula J. du Plessisa, to pozycja zbierająca jedenaście artykułów naukowych z tematyki prawa rzymskiego. Książka jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy różnych autorów, którzy poruszają interesujące zagadnienia związane z prawem i społeczeństwem w świecie antycznego Rzymu. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

Artykuły zostały podzielone na poszczególne cztery rozdziały, aby ułatwić Czytelnikowi śledzenie treści:

  1. Rozpatrywanie prawa w teorii
  2. Analiza prawa w praktyce
  3. Współistnienie ekonomii oraz prawa
  4. Wnioski ogólne

Naturalnie książka nie jest dla każdego, a język jest wymagający, jednak z pewnością osoby chcące zgłębić prawo rzymskie lub interesujące się tym zagadnieniem otrzymają naprawdę solidną dawkę informacji, a przede wszystkim źródeł. Autorzy w swoich pozycjach często odnoszą się do bibliografii, a wiedza oparta jest na wiarygodnych materiałach.

Osobiście mnie najbardziej zainteresowały prace o udziale Rzymianek w życiu ekonomicznym państwa czy koncepcja conubium – prawa dla nie-obywateli do zawierania oficjalnych związków małżeńskich.

Moim zdaniem w zbiorze artykułów każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie; łącznie na Czytelnika czeka ponad 200 stron fachowej wiedzy wyłożonej przez specjalistów z zagadnień prawa rzymskiego i nie tylko.

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów