Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: New Frontiers. Law and society in the Roman world

(red. Paul J. du Plessis)

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

New Frontiers. Law and society in the Roman world

Książka „New Frontiers. Law and society in the Roman world”, napisana pod redakcją Paula J. du Plessisa, to pozycja zbierająca jedenaście artykułów naukowych z tematyki prawa rzymskiego. Książka jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy różnych autorów, którzy poruszają interesujące zagadnienia związane z prawem i społeczeństwem w świecie antycznego Rzymu. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

Artykuły zostały podzielone na poszczególne cztery rozdziały, aby ułatwić Czytelnikowi śledzenie treści:

  1. Rozpatrywanie prawa w teorii
  2. Analiza prawa w praktyce
  3. Współistnienie ekonomii oraz prawa
  4. Wnioski ogólne

Naturalnie książka nie jest dla każdego, a język jest wymagający, jednak z pewnością osoby chcące zgłębić prawo rzymskie lub interesujące się tym zagadnieniem otrzymają naprawdę solidną dawkę informacji, a przede wszystkim źródeł. Autorzy w swoich pozycjach często odnoszą się do bibliografii, a wiedza oparta jest na wiarygodnych materiałach.

Osobiście mnie najbardziej zainteresowały prace o udziale Rzymianek w życiu ekonomicznym państwa czy koncepcja conubium – prawa dla nie-obywateli do zawierania oficjalnych związków małżeńskich.

Moim zdaniem w zbiorze artykułów każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie; łącznie na Czytelnika czeka ponad 200 stron fachowej wiedzy wyłożonej przez specjalistów z zagadnień prawa rzymskiego i nie tylko.

Zakup książkę

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów