Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Publikacje akademickie)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Studia z dziejów starożytnego Rzymu

Ryszard Sajkowski (red.)

Książka "Studia z dziejów starożytnego Rzymu" napisana została przez grupę historyków i znawców prawa rzymskiego pod redakcją Pana Ryszarda Sajkowskiego. Książka wydana została przez Pracownię Wydawniczą ElSet.

Studia z dziejów starożytnego Rzymu

Recenzja: New Frontiers. Law and society in the Roman world

(red. Paul J. du Plessis)

Książka "New Frontiers. Law and society in the Roman world", napisana pod redakcją Paula J. du Plessisa, to pozycja zbierająca jedenaście artykułów naukowych z tematyki prawa rzymskiego. Książka jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy różnych autorów, którzy poruszają interesujące zagadnienia związane z prawem i społeczeństwem w świecie antycznego Rzymu. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

New Frontiers. Law and society in the Roman world

Recenzja: Roman Law before the Twelve Tables

Sinclair W. Bell, Paul J. Plessis

Książka "Roman Law before the Twelve Tables" wydana pod redakcją Sinclaira W. Bella oraz Paula J. Plessisa jest to pozycja naukowa, w której poszczególni autorzy skupiają się na zagadnieniu rzymskiego prawa, sprzed ustanowienia Dwunastu Tablic.

Roman Law before the Twelve Tables

Recenzja: Finds of Roman imports in the Area of the Ancient Iron-smelting Centers in Poland

Iwona Kowalczyk-Mizerakowska

Książka "Finds of Roman imports in the Area of the Ancient Iron-melting Centers in Poland" autorstwa Iwony Kowalczyk-Mizerakowskiej jest wynikiem kilkuletnich badań oraz dociekań autorki w kwestii rzymskich znalezisk na terenie antycznych centrów wytopu żelaza na terenie Polski, a konkretniej na terenie województw mazowieckiego oraz świętkorzyskiego. Obiekty te nie zostały dotychczas opublikowane.

Recenzja: Finds of Roman imports in the Area of the Ancient Iron-smelting Centers in Poland

Recenzja: Uchwały władz miasta Pizy w sprawie pośmiertnego uhonorowania Lucjusza i Gajusza Cezarów

Magdalena Stuligrosz, Paweł Sawiński

Książka "Uchwały władz miasta Pizy w sprawie pośmiertnego uhonorowania Lucjusza i Gajusza Cezarów" to utwór mający na celu zaprezentowanie tłumaczeń zachowanych inskrypcji potwierdzających pośmiertne uhonorowanie zmarłych adoptowanych synów Oktawiana Augusta - Lucjusza oraz Gajusza Cezarów. Jest to pierwszy polski przekład tych łacińskich inskrypcji na język polski.

Uchwały władz miasta Pizy w sprawie pośmiertnego uhonorowania Lucjusza i Gajusza Cezarów

Recenzja: Roma aeterna. Rzymska mitologia urbanistyczna

Radosław Piętka

Książka "Roma aeterna. Rzymska mitologia urbanistyczna" autorstwa Radosława Piętki to pozycja skierowana dla osób bardziej zainteresowanych kwestią mitologii i świata antycznego. Autor, jak nazwa wskazuje, skupia się na ukazaniu Rzymu z perspektywy mitów.

„Roma aeterna”. Rzymska mitologia urbanistyczna

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów