Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Publikacje akademickie)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: kontakt@imperiumromanum.pl

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Jastrzębie, onagry pustyni, wilki Arabii. Sąsiedzi cesarstwa wschodniorzymskiego z Półwyspu Arabskiego i ich wizerunek w źródłach. Okres przed islamski

Teresa Wolińska

Książka "Jastrzębie, onagry pustyni, wilki Arabii. Sąsiedzi cesarstwa wschodniorzymskiego z Półwyspu Arabskiego i ich wizerunek w źródłach. Okres przed islamski" autorstwa Teresy Wolińskiej to kompendium wiedzy o Arabach i Półwyspie Arabskim do czasów wczesnego średniowiecza, zaprezentowanej głównie w oparciu o źródła antyczne. Książka wydana została przez wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Jastrzębie, onagry pustyni, wilki Arabii. Sąsiedzi cesarstwa wschodniorzymskiego z Półwyspu Arabskiego i ich wizerunek w źródłach. Okres przed islamski

Recenzja: Historia wychowania w starożytności

Henri-Irne Marrou

Książka "Historia wychowania w starożytności" autorstwa Henri-Irne Marrou to kompendium wiedzy o wychowaniu i edukacji na przestrzeni wieków (X p.n.e. - V wiek n.e.) w epoce starożytności (greckiej i rzymskiej), które jest rezultatem długich badań autora. Książka wydana została przez wydawnictwo Aletheia.

Historia wychowania w starożytności

Recenzja: Narodziny elit rzymskich (VIII-VI w. p.n.e.)

Andrzej Łoś

Książka "Narodziny elit rzymskich (VIII-VI w. p.n.e.)" autorstwa Andrzeja Łosia to nowa publikacja, która poświęcona jest tematyce kształtowania się elit i warstw rządzących w antycznym Rzymie. Pozycja wydana została przez wydawnictwo Historia Iagellonica.

Narodziny elit rzymskich (VIII-VI w. p.n.e.)

Recenzja: Caracalla in Egypt (A.D. 215–216)

Adam Łukaszewicz

Książka "Caracalla in Egypt (A.D. 215–216)" autorstwa profesora Adama Łukaszewicza to pozycja napisana w języku angielskim i skupiająca się na wydarzeniach z lat 215-216 n.e., kiedy to panujący cesarz Karakalla udał się w podróż na wschodnie tereny imperium rzymskim. W trakcie pobytu w Aleksandrii, według przekazów pisarzy antycznych, miało dojść, na jego rozkaz, do wymordowania mieszkańców miasta.

Caracalla in Egypt (A.D. 215 216)

Recenzja: Grecja, Kartagina, Rzym

Ryszard Sajkowski, Miron Wolny (red.)

Książka „Grecja, Kartagina, Rzym” napisana została przez grupę historyków i znawców historii starożytnej pod redakcją Pana Ryszarda Sajkowskiego i Michała Wolnego. Książka wydana została przez Pracownię Wydawniczą ElSet.

Grecja Kartagina Rzym

Recenzja: Studia z dziejów starożytnego Rzymu

Ryszard Sajkowski (red.)

Książka "Studia z dziejów starożytnego Rzymu" napisana została przez grupę historyków i znawców prawa rzymskiego pod redakcją Pana Ryszarda Sajkowskiego. Książka wydana została przez Pracownię Wydawniczą ElSet.

Studia z dziejów starożytnego Rzymu

Recenzja: New Frontiers. Law and society in the Roman world

(red. Paul J. du Plessis)

Książka "New Frontiers. Law and society in the Roman world", napisana pod redakcją Paula J. du Plessisa, to pozycja zbierająca jedenaście artykułów naukowych z tematyki prawa rzymskiego. Książka jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy różnych autorów, którzy poruszają interesujące zagadnienia związane z prawem i społeczeństwem w świecie antycznego Rzymu. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

New Frontiers. Law and society in the Roman world

Recenzja: Roman Law before the Twelve Table

Sinclair W. Bell, Paul J. Plessis

Książka "Roman Law before the Twelve Tables" wydana pod redakcją Sinclaira W. Bella oraz Paula J. Plessisa jest to pozycja naukowa, w której poszczególni autorzy skupiają się na zagadnieniu rzymskiego prawa, sprzed ustanowienia Dwunastu Tablic.

Roman Law before the Twelve Tables

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów