Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Niezwyciężony

Andrea Frediani

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Niezwyciężony

Włoski pisarz i historyk, pan Andrea Frediani, napisał powieść historyczną pod tytułem „Niezwyciężony”. Jest to praca, traktująca o wydarzeniach, jakie nastąpiły po zabójstwie Boskiego Juliusza Cezara, w ciągu następnych siedemnastu miesięcy od tego zdarzenia.

Książkę czyta się przyjemnie, ponieważ jej akcja się nie dłuży oraz idzie sprawnie. Na kartach powieści czytelnik poznaje niezwykle dynamiczny proces kształtowania się oraz pękania sojuszy po tragicznym zgonie największego z rzymskich wodzów. Działania Oktawiana, adoptowanego syna Boskiego Juliusza oraz jego walka o odzyskanie swoich praw oraz o władzę nad światem rzymskim, stanowią główną oś opowieści. Nastawienie autora jest zdecydowanie procezariańskie. Jest ono, moim zdaniem należycie podparte, trafnie dobranymi argumentami, jakie mają solidne oparcie w źródłach historycznych. Miałkość intelektualna oraz wynikająca z niej nieudolność polityczna, egoistycznych środowisk republikańskich zostały ukazane w całej swojej okazałości. Ocena Cycerona, jaką czytelnik znajdzie w tej książce jest moim zdaniem trafna.

Opisy bitew w wykonaniu pana Fredianiego nie wypadają najlepiej. Ten mankament omawianej powieści jest skutecznie rekompensowany przez bardzo dobre opisy relacji międzyludzkich (także tych damsko-męskich) oraz klimatu intelektualnego tych burzliwych czasów, w których ważyły się losy całego rzymskiego świata.

Szkoda, że kolejne tomy tej, dobrze opartej o źródła historyczne, opowieści ukazują się tylko w języku oryginału.

Andrea Frediani, Niezwyciężony

Andrea Frediani

Niezwyciężony

Ponad 800.000 sprzedanych egzemplarzy Przetłumaczona na pięć języków Laureat włoskiej literackiej nagrody Premio Selezione Bancarella. Wkrótce po morderstwie Juliusza Cezara wybucha zacięta i krwawa walka o władzę absolutną. Prawowity spadkobierca – młodziutki Oktawian – aby pomścić ojca musi się zmierzyć z doświadczonymi rzymskimi politykami Markiem Antoniuszem Cyceronem Lepidusem Brutusem i Kasjuszem. Oktawian wraz z kilkoma śmiałkami tworzy sektę. Przedmiotem jej kultu staje się zemsta a celem – ukaranie kolejno jednego za drugim wszystkich którzy splamili się krwią Cezara.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Antypater

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów