Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Chcesz poznać historię starożytnego Rzymu, ale nudzą cię długie historyczne rozprawy? Uwielbiasz opowieści z życia wzięte?A zatem ta propozycja jest idealna dla Ciebie. Vicky Leon w swojej książce opowiada o prawdziwym życiu w antycznej metropolii: snuje historie zwykłych ludzi, a przede wszystkim maluje przed czytelnikiem zaskakującą mozaikę profesji, fachów i zawodów.

Czyni to w sposób niezwykle przystępny dla Czytelników. Okrasza humorem i niewybrednymi anegdotami. Nawiązuje do kultury masowej. Dlatego ta książka z pewnością zainteresuje zarówno wielbiciela antyku, jak i kogoś, kto z tą tematyka nie obcuje na co dzień. Niektóre z tych zawodów, które autorka opisuje są znane do dzisiaj: chirurg, wróżbita, prostytutka, uliczny pracownik państwowej poczty czy sprzedawca przekąsek. Lecz w tym zastępie zawodów znalazły się opisy profesji już wymarłych, charakterystycznych dla epoki: gladiatorzy i gladiatorki oferujący swoje usługi w charakterze „goryli”, zawodowi krzykacze czyli heroldzi, hurtownicy oliwy, wyskubywacze owłosienia pachowego, masażyści, deklamatorzy poezji, wreszcie płatni najemnicy do zadań specjalnych czy złodzieje kieszonkowi . Pojawia się nawet intrygująco brzmiący w swej nazwie zawód – planista orgii.

Autorka z dużą wiedzą i przystępnie opisuje prawdziwy świat antycznego Rzymu, wyszukuje ciekawostki i dowcipnie prezentuje je czytelnikom. Nie brakuje też anegdot z życia wielkich wodzów czy cesarzy!

Dzięki Vicky Leon odtwarzanie tego, czym się w Rzymie dawniej zajmowano staje się fascynującą podróżą w przeszłość. Dzieje starożytnego Rzymu to nie tylko opowieści o wielkich wodzach, dynastiach, oratorach czy słynnych wojnach. To przede wszystkim barwna opowieść o plebsie, który stworzył to imperium. A zatem jeśli chcecie poznać wszystkie sekrety miasta, które nigdy nie zasypiało , wybierzcie się na wycieczkę tym wehikułem czasu. Gorąco polecam!

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Dzieje starożytnego Rzymu to nie tylko wielcy władcy i wodzowie. W stolicy cezarów mieszkało stale wielu ludzi, o których Akademicka Historia wspomina jedynie marginalnie. Tworzyli oni barwną i fascynującą mozaikę profesji, fachów i zawodów. Książka przedstawia właśnie ich – od architektów po vicarii.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Joanna Morgan

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów