Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Chcesz poznać historię starożytnego Rzymu, ale nudzą cię długie historyczne rozprawy? Uwielbiasz opowieści z życia wzięte?A zatem ta propozycja jest idealna dla Ciebie. Vicky Leon w swojej książce opowiada o prawdziwym życiu w antycznej metropolii: snuje historie zwykłych ludzi, a przede wszystkim maluje przed czytelnikiem zaskakującą mozaikę profesji, fachów i zawodów.

Czyni to w sposób niezwykle przystępny dla Czytelników. Okrasza humorem i niewybrednymi anegdotami. Nawiązuje do kultury masowej. Dlatego ta książka z pewnością zainteresuje zarówno wielbiciela antyku, jak i kogoś, kto z tą tematyka nie obcuje na co dzień. Niektóre z tych zawodów, które autorka opisuje są znane do dzisiaj: chirurg, wróżbita, prostytutka, uliczny pracownik państwowej poczty czy sprzedawca przekąsek. Lecz w tym zastępie zawodów znalazły się opisy profesji już wymarłych, charakterystycznych dla epoki: gladiatorzy i gladiatorki oferujący swoje usługi w charakterze „goryli”, zawodowi krzykacze czyli heroldzi, hurtownicy oliwy, wyskubywacze owłosienia pachowego, masażyści, deklamatorzy poezji, wreszcie płatni najemnicy do zadań specjalnych czy złodzieje kieszonkowi . Pojawia się nawet intrygująco brzmiący w swej nazwie zawód – planista orgii.

Autorka z dużą wiedzą i przystępnie opisuje prawdziwy świat antycznego Rzymu, wyszukuje ciekawostki i dowcipnie prezentuje je czytelnikom. Nie brakuje też anegdot z życia wielkich wodzów czy cesarzy!

Dzięki Vicky Leon odtwarzanie tego, czym się w Rzymie dawniej zajmowano staje się fascynującą podróżą w przeszłość. Dzieje starożytnego Rzymu to nie tylko opowieści o wielkich wodzach, dynastiach, oratorach czy słynnych wojnach. To przede wszystkim barwna opowieść o plebsie, który stworzył to imperium. A zatem jeśli chcecie poznać wszystkie sekrety miasta, które nigdy nie zasypiało , wybierzcie się na wycieczkę tym wehikułem czasu. Gorąco polecam!

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Dzieje starożytnego Rzymu to nie tylko wielcy władcy i wodzowie. W stolicy cezarów mieszkało stale wielu ludzi, o których Akademicka Historia wspomina jedynie marginalnie. Tworzyli oni barwną i fascynującą mozaikę profesji, fachów i zawodów. Książka przedstawia właśnie ich – od architektów po vicarii.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Autor: Joanna Morgan

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów