Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: „Cezar”, „Kleopatra”, „Akcjum”

Akcjum

Książki „Cezar”, „Kleopatra”, „Akcjum” to pozycje wydane przez wydawnictwo Scream Comics, i które pierwotnie ukazały się na rynku francuskim. Wydawnictwo, z tego co udało mi się wyczytać, od 2016 roku zajmuje się wydawaniem wartościowych komiksów w Polsce. Do moich rąk trafiły do recenzji książki oczywiście dotyczące tematyki rzymskiej.

Już samo spojrzenie na twarde i pięknie wykonane okładki utwierdza Czytelnika w przekonaniu, że ma do czynienia z naprawdę świetnymi pozycjami. Książki mają podobną kompozycję treści: 50 stron zajmuje komiks, na których poznajemy historię życia (odpowiednio) Cezara, Kleopatry oraz wydarzeń spod Akcjum; na kolejnych, około, 10 stronach znajdziemy dodatek historyczny, w którym możemy się dowiedzieć wiele interesujących rzeczy o postaciach i historii.

Rysunki są naprawdę fantastyczne i zgodne z realiami historycznymi, co dowodzi konsultacji z historykami. Początkowo wydawać się może, że czasami wydarzenia toczą się zbyt szybko, jednak ilość materiału, który należałoby dodać z pewnością wymagałby większych wydatków na książkę; co więcej, nie wiem czy rzeczywiście byłoby to potrzebne. Istotą wydania jest zainteresowanie Czytelnika akcją i nowatorskim ujęciem historii.

Podsumowując, polecam te bardzo ciekaw komiksy. Wydane w formacie A4, są bardzo ładnie oprawione i stworzone w taki sposób, aby Czytelnik naprawdę zainteresował się tematem.

Wielkie bitwy morskie. Akcjum

Jean-Yves Delitte, Filippo Cenni

Wielkie bitwy morskie. Akcjum

W 44 roku p.n.e. zabójstwo Juliusza Cezara doprowadziło Republikę Rzymską do wojny domowej, która miała trwać czterdzieści lat. W jednej z ostatnich konfrontacji naprzeciw siebie stanęły siły morskie Oktawiana Augusta i Marka Antoniusza sprzymierzonego z królową Egiptu Kleopatrą.

Na pozór siły zebrane przez Marka Antoniusza i Kleopatrę były przeważające wobec sił aroganckiego Oktawiana. Lecz jak wiemy… pozory mogą mylić. Zmęczona wojną i zdemoralizowana długą bezczynnością, w chwili konfrontacji armia Marka Antoniusza była targana wewnętrznymi sporami. Tymczasem bitwa, do której doszło, miała określić przyszłość Rzymu, a stawka była znacznie większa niż los bohaterów w niej uczestniczących.

Kolejny album serii Wielkich bitew morskich, stworzonych pod redakcją najwybitniejszego malarza marynisty wśród twórców komiksowych – Jean-Yves Delitte’a.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Oni tworzyli historię - Kleopatra

Victor Battaggion

Oni tworzyli historię – Kleopatra

KLEOPATRA ikoniczna, legendarna postać, była jednym z najbardziej roztropnych władców schyłku imperium Ptolemeuszy. Bogata i potężna królowa, charyzmatyczna erudytka, kobieta wolna, pragnącą przywrócić minioną chwałę egipskiego imperium w sojuszu z potężnym Rzymem. Stała się tym samym główną uczestniczką przełomowych wydarzeń w dziejach Egiptu, ale także pośrednio procesu upadku republiki rzymskiej.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

Oni tworzyli historię - Cezar

Mathieu Gabella, Andrea Meloni

Oni tworzyli historię – Cezar

Juliusz Cezar, ucieleśnienie militarnego geniuszu i politycznej strategii, jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci historii, której niezwykły los naznaczył rzymski świat i historię świata. Zafascynowany postacią Aleksandra Macedońskiego młody członek rzymskiej arystokracji pokonał wszystkie szczeble kariery senatorskiej i podbił Rzym dzięki swym kampaniom wojskowym oraz sukcesom politycznym. Pokonując wrogów wewnętrznych i zewnętrznych, popełnił jednak fatalny błąd ogłaszając się dożywotnim dyktatorem. Został zamordowany trzy dni przed wyruszeniem na kampanię orientalną, która mogłaby pozwolić mu dorównać chwale Aleksandra.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów