Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Grecja, Kartagina, Rzym

Ryszard Sajkowski, Miron Wolny (red.)

Grecja Kartagina Rzym

Książka „Grecja, Kartagina, Rzym” napisana została przez grupę historyków i znawców historii starożytnej pod redakcją Pana Ryszarda Sajkowskiego i Mirona Wolnego. Książka wydana została przez Pracownię Wydawniczą ElSet.

W książce wydanej w 2009 roku otrzymujemy imponującą zestawienie 12 artykułów naukowych, które miały rozpocząć serię wydawniczą „Z Antycznego Świata”. Nie mam niestety wiedzy, czy seria była lub jest dalej kontynuowana, jednak z pewnością jest to wartościowe dzieło, które ma zachęcić innych badaczy do zaangażowania się szerzenie wiedzy o starożytności.

Artykuły kolejno zajmują się: językami w antycznym Epirze; analizą papirusu Hannona; pojedynkiem Pyrrusa z wojownikiem mamertyńskim; analizą postaci Hannibala i nawiązań do niego w literaturze antycznej; opisem geografii w poezji rzymskiej dobry pryncypatu; procesem ekwity Priskusa; wygnaniem filozofów z Rzymu za rządów Domicjana; omówieniem zaplecza afrykańskiego Septymiusza Sewera w czasie wojny domowej; aspektem rodziny i wychowania w powieści rzymskiej; społeczeństwem rzymskim w wieku 70 lat i powyżej (ujęcie w świetle inskrypcji chrześcijańskich); patronatem wojskowy późnego Rzymu.

Na korzyść publikacji przemawia umieszczenie przypisów na dole strony oraz wydanie bez czeskich błędów.

Podsumowując, zachęcam osoby pasjonujące do zapoznania się artykułami w tej publikacji. Tematyka jest naprawdę różnorodna i niezwykle merytoryczna.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów